Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1297
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1297
Název:Souboj Sothů
(Zweikampf der Sothos)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 430 NGL = 4017
Rozhodnutí v Magellanu - je tu nový Sotho
Hlavní postavy románu:

Domo Sokrat - Věčný válečník usiluje o svou družinu

Stalker a Stygian - starý a nový Sotho v boji na život a na smrt

Benk Monz - archeolog z Terzrocku

Julian Tifflor a Nia Selegris - opět naleznou sami sebe

Tom Fox - major Star Warriors

Když Domo Sokrat1) 15. července 430 NGL vyrazí do Velkého Magellanova mračna, začne jeho SOKRATES sledovat MICHAEL FREYT 2), space-jet Star Warriors. Sokrat vezme s sebou majora Toma Foxe a dva další hvězdné válečníky na Terzrock, druhou planetu malého žlutého slunce Terz-Tos. Zcela mírumilovní obyvatelé obří planety3) nemají pochopení pro Sokratův záměr vytvořit válečníkovu družinu. Od kosmoarcheologa Benka Monze se Sokrat dozví, že mezitím jako Terzolové pojmenované Kannibalské krystaly4) svými psí-reflektivními schopnostmi kdysi praobyvatele Terzrocku Trizzery, kteří usilovali o symbiózu s krystalickou kolektivní inteligencí, zahnali do záhuby, zatímco posílili jejich potlačovaný živočišný pud. Aby z Terzrockanů udělal svou družinu, zaseje Sokrat svým u Charimchara a Chargonchara získaným supersilným charismatem účelovou agresivitu Permanentního konfliktu do Terzolů v Údolí duchů, které přejmenuje na Údolí očisty.

Později přistane Stalker, sledován flotilou Stygiana, na Terzrocku a snaží s pomocí psí-reflektivních schopností krystalů v Údolí očisty přemoci své odpůrce. Je ale poražen a musí prchnout. Společně se Star Warriors a Uclar Wesenem, autogramy sbírajícím kuchařem z RIBALDA CORELLA, zavede Sokrat Stalkera do podzemních zařízení Trizzerů pod Údolím kostí5), které je vypněno zbytky praobyvatel Terzrocku. Nemůže ale zabránit, že znovu útočící Tyg Ian pomocí svého psí-pressoru získá kontrolu nad šlahouny ve Stalkerově zádové torně a roztluče tak tělo starého Sotha6). Julian Tifflor, který se na Terzrock mezitím dostal s YANKEE CLIPPEREM, odveze pozůstatky Stalkera, které se s psionickými šlahouny slily v kyborgovitý útvar, na Tahun7). Skorat a Haluťané zůstanou na Terzrocku, ačkoliv je planeta Stygianem zapečetěna8).

Vítězný Sotho Tyg Ian vnutí národům Mléčné dráhy přijetí smlouvy o pomoci a ohlásí stavbu mocného zázraku, který z galaxie udělá kosmický maják8). 15. září se Homer G. Adams dozví od projekce Guckyho, že události v galaxiích ESTARTU ohrožují Morální kód, že galaktikové nemají důvěřovat žádnému Sothovi a že Perry Rhodan a jeho kamarádi na Mléčnou dráhu nezapomenou9).