Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1466
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1466
Název:Smlouva s neznámým
(Kontrakt mit Unbekannt)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1146 NGL = 4733
Odysea v Andromedě - stará kosmická stanice ukazuje cestu
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot a Domo Sokrat - dva Haluťané hledají nový domov svého národa

Pentalon - Tolotův sebezvaný »orbiter«

Hachem Minarbo - mysteriózní obchodník s informacemi

Chez - Cheborparner na svobodném obchodním světě Zeqqu

Syrbar Tosch - strážce pořádku s velkými ambicemi

Poté co už asi rok neúspěšně bloudí Andromedou, narazí Icho Tolot, Domo Sokrat a Pantalon1) v jejím halu na pět kosmických torpéd, které jsou už 624.3 let na cestě. Na místě, ze kterého vyrazili, najdou jen roboty obsluhovanou, 90 kilometrů velkou kosmickou stanici, která dostane jméno Město lebek, protože zvnějšku připomíná mumifikovanou hlavu humanoida, a která disponuje cizorodou, vyspělou sextadimovou technikou. Centrální hyperinpotronika, která svou stanici nazývá Drohknoš, naváže po krátkém střetnutí přes hologram kostnatého hominida s černou kůží Gorima kontakt s Haluťany. O historii Města lebek ví jen to, že stavitelé pocházejí z cizí galaxie. Psychotický robotský mozek vytvořil obrovský hyperrádiový přijímač, se kterým dokáže odposlouchávat komunikaci v Andromedě, a následně pomocí takto získaných informací získává simulovanými pirátskými útoky cenné transporty. V jedné hyperzprávě si Tolot a Sokrat všimnou Zequu, druhé planety slunce Aruk, na které se obchoduje především s informacemi.

Na svobodném obchodním světě, který se nachází v sektoru Gibbstuh, okrajové zóně Andromedy přivrácené k Andro-Betě, prozradí Haluťan, podporován Cheborparnerem Ceborparinamem Zorgathevem2), v meditaci u Bendarkand (Posvěcený kámen), který je obrovským smaragdovým monolitem a tvoří centrum Zequuské největší osady Kirandop (Paní snů), že hladá svůj zmizelý národ. Po té s ním naváže kontakt obchodník s informacemi, který se jmenuje Hachem Minarbo, požaduje ale za hledané informace extrémně vysokou sumu. Pantalon ale pozná, že dokáže kmitání krystalické mřížky monolitu, která rádiové impulzy Zequů pozdněcuje ke spolukmitání, pomocí vědomě řízené zpětné vazby své buněčné plazmy může změnit tak, že tak dokáže zpětně ovlivňovat mozkovou aktivitu Zequů. Analytické možnosti jejich plánovacích mozků a Pantalonova schopnost ovládat přes Bendarkanda chování Zequů, umožní Tolotovi a Sokratovi dávat tak přesné předpovědi, že pomocí sázek získají potřebnou peněžní sázku. Přitom Tolot také zjistí, že Pantalova neuvěřitelná schopnost spočívá na pětidimenzionálně oscilujících krystalech Howalgonia, které jsou v systému Aruk označovány jako Cukr Chika a které umocňují mozkové impulzy. U Zequů, u kterých zpětná vazba s monolitem vyvolá silné rozšíření smyslů, hraje Cukr Chika roli důležité léčebné drogy.

Poté co Hachem Minarbo Tolotovi a Sokratovi předá souřadnice halutského exilového světa, nechá se přes radiogram poznat jako Stalker3) v masce Kapitána Ahaba. Bývalý Sotho, který se od informátora na Terzrocku dozvěděl o Haluťanově pátrání, ale ale okamžitě stáhne zpět4).

HALUTA dorazí do Stalkerem jmenovaného trojplanetárního systému v halu Andromedy, a Tolot a Sokrat jsou jedním Haluťanem uvítání v novém světě svého národa.