Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1280
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1280
Název:Mistr intrik
(Meister der Intrige)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 430 NGL = 4017
Terra nebo Galaktikum - konflikt zájmů začíná
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams - Šéf Hanzy udává takt

Anson Argyris - Vario-500 dostane nový úkol

Sheela Rogard - kandidátka na úřad Prvního Pozemšťana

Tailer Goshbon - Skokanský patriarcha

Stalker - zmocněnec ESTARTU tahá za nitky

Stalker1), který chce jednak odstranit pararosu, aby zabránil, že se s její pomocí uzavřou tišinaté zóny v psionické síti, na druhé straně by ale rád zabránil bezprostřednímu kontaktu mocenských oblastí ID a ESTARTU, naváže obchodní styky se skokanským patriarchou Tailerem Goshbonem, a přiměje ho, aby sabotoval karavanu Kosmické Hanzy mířící do oblasti ESTARTU. Goshbon nechá na Olympu provést atentáty na kontejnery, které jsou určeny pro obchodní karavanu a zjistí, že Hanzovní karavana má ve Fornaxu převzít pararosu. Anson Argyris, který se dvakrát marně pokusí dostat se v různých maskách do Olympské Upanišadské školy Garwankel2), zmaří ale Skokanův pokus zjistit stanoviště karavany. Přitom vystupuje vůči Skokanovi ve své 868. kokonové masce jako Stalker, je ale poznán, protože nevlastní žádný psionický pressor. Společně s robocísařen navštíví Homer G. Adams uprostřed března roku 430 NGL kosmický bazar ROSTOCK, na kterém se připravuje padesát Karracků a dvacet Koggů Hanzovní karavany. Šéf Hanzy jmenuje Varia-500 velitelem vlajkové lodi, kterou je kogge REDHORSE.

Aby oslabil Kosmickou hanzu, stane se Tailer Goshbonův syn Mailler, který chce špehovat HQ-Hanzy a ovlivňovat terranskou politiku, volebním poradce Sheely Rogard4), která po skonání Pána Elementů4) udělala ve straně Kosmopolitanů rychlou kariéru a teď po odstoupení Juliana Tifflora1) kandiduje na uvolněný úřad Prvního Pozemšťana a požaduje kontrolu Kosmické Hanzy skrze Galaktikum. Když Sheela Rogardiny preference 18. března překonají Adamsem protěžovaného kandidáta Terranovy Blake Gordona, který přijal Perry Rhodanovo místo Hanzovního mluvčího, snaží se Goshbon ženu pomocí informací o jejích vztazích s Pánem Elementů4) zdiskreditovat a zároveň uškodit Hanze, když indiskrétnost svede na Hanzovní mluvčí Celeste Maranitares5). Čestné přiznání kandidátky ale jen zvýší její oblibu. Po návratu na Zemi vysvětluje Adams konferenci Hanzovních mluvčích a představitelům Galatika, že Kosmická Hanza bude v budoucnu spolupracovat s Galaktikem, uznávat svrchovanost Galaktické rady a umožní jmenovat příslušníky jiným národů Mléčné dráhy na pozici Hanzovních mluvčí. 24. března je Sheela Rogard zvolena První Pozemšťankou.

Významný Paniš Paniša Goozren Ter Kaal oznamuje Stalkerovi, že chování tří nositelů jeho permitu v Erendyře6) je zklamáním, že se Vironauti podíleli na Hře života7) a teď jsou na cestě přes Heraldickou bránu k Ijarkorovi8) a že dva z nich byli kvůli porušení kodexu prohlášeni za Toshiny9).

Zatímco na Arkonu připravuje zkoušku teleportu, jejímž cílem je ve skutečnosti vytvoření tišinaté zóny, odlétá Stalker s ESTARTU naproti MASUŘE, aby také Kartaniňany zapletl do svých intrik. Nabídne Dao-Lin-H'ay vydání Adamse a skryje kartaniňskou loď u slunce Cloosta v M 13.