Perry Rhodan 1352 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1352
Název:Černé lodě
(Die schwarzen Schiffe)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Dobrodružství v Pinwheelu - neznámý protivník přináší smrt
Hlavní postavy románu:

Nerva Than - vrtošivá Skokanka

Narktor a Wido Helfrich - dva přeživší z Finisterre

Hostiva Benz - velitel svazu PIG

Kaekkata - »génius«

Uprostřed února zničí na okraji galaxie Pinwheel tři dlouhé černé kosmické lodě na Finisterre, druhé planetě stejnojmenného slunce, základnu PIGu - až na hypertropové čerpadlo. Jen proto, že se během útoku zdržují v přírodě, přejí Wido Helfrich, Narktor1) a Skokanka Nerva-Than, která podporuje na počátku svého civilizačního vývoje stojící praobyvatele Finisterru, opicím podobné Kekkereky.

Zatímco cizí humanoidi demontují hypertrop a naloží ho2), dostanou se Helfrich, Narktor a Nerva-Than s vorem Kekkereků během devíti dnů na vnější post a vyšlou odtamtud volání o pomoc a pak se s hovercraftem vrátí zpět k černým lodím. Kekkerekové tam mezitím zajali jednoho cizince. Ten má na prsou symbol polovičního slunečního disku se šesti zleva doprava prodlužujícími se paprsky a vysvětluje, že patří k národu Hauriů3) z galaxie Hangay. Když je mu vnucena voda, začne zajatec zuřit a nakonec zabije sám sebe4).

Aby část hypertropu zničili, proniknou Helfrich, Narktor a Nerva-Than s pomocí deflektorů koncem února do lodi Hauriů. Protože jim ale energetický štít odřízne ústupovou cestu, proniknou do energetické centrály. Zatímco Nerva-Than odtamtud vyvolá chaos, utečou Helfrich a Narktor s úmyslem, později Skokanku osvobodit. Nerva-Than, která ale od Hauriů nečeká žádnou ochotu k vyjednávání, se ale obětuje a začne lodě ostřelovat.

Současně dorazí k Finisterre flotila PIGu sledující volání o pomoc. Když obě zbylé Haurijské lodě způsobí neznámou zbraní explozi jednoho z pěti koggů, použije Hostiva Benz, akonský velitel, transformační děla, ale teprve bodové ostřelování dokáže lodě Hauriů zničit.

Ze záznamů, které Helfrich získal v Haurijském křižníku, se objevují pojmy jako »Operace časový uzávěr«2) a »Urychlení průběhu posledních šesti dnů«5).

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!