Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1351
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1351
Název:Materiální zdroj
(Die Materiequelle)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Ukazuje se hvězdný mrak - a psionický mrak se trhá
Hlavní postavy románu:

Tashit Lovelin - Kamašit u PIGu

Lullog - Tašitský »dědičný bůžek«

Nikki Frickel - šéfová PIGu dostane novou loď

Mullin Okra - zvláštní dárek

Galbraith Deighton a Julian Tifflor - Terranci se zamýšlí nad kosmickou katastrofou

25. ledna 447 NGL objeví Kamašit Tovari Lokoshan1) při pokusu zachránit člena PIGu, v podzemní dutině ledového světa Mushak, deváté planety v halo M 33 ležícího slunce Nachorovo oko, zakonzervované tělo dva metry velké, extrémně hubeného humanoid s hnědou kůží, který je oblečen do zlatě zbarvené kombinézy2). Před několika měsíci byl Lokoshan po havárii kartaniňské bitevní lodi GARADAN1) v systému Warwock v halu Pinwheelu, na jehož druhé planetě Hitchi se nachází vnější post PIGu, vyproštěn ze záchranné kapsle. Pod jménem Tashit Lovelin vstoupil do PIGu. Když hyperimpulzy oznamují změnu časoprostorové struktury, odlétá Lokoshan s koggem GRUWEL, kterému on sám říká BANSHEE, ze systému Nachorova oka a ocitne se v časoprostorové deformaci. Aby unikl stálým strukturálním otřesům, požádá Lulloga, aby ho přemísti k Nikki Frickel a Poerl Alocun v NARGA SANT3), ale BANSHEE se materializuje 31. ledna v NARGA PUUR4). Lokoshana tam přemohou ještěrovití Traavové5) a je strčen do přežívací nádrže6).

Mezitím jsou v M 33 zachyceny z bodu ležícího ve vzdálenosti 880000 světelných let v intergalaktické prázdnotě hyperrádiové impulzy v kartaninském informačním kódu. Do NARGA SANT dorazí dvou set metrový kulovitý křižník, který GOI dalo Nikki Frickel k dispozici. Jako kdysi dala Kabarei, hlavnímu stanu PIGu, jméno města na ostrově Waigeo7), pojmenuje Terranka svou novou lodi podle Waigeu sousedícímu Sorongu. Když se SORONG vydá ke zdroji záhadných hyperimpulzů8), nachází se na palubě robot Ctl9), jehož pozitronika obsahuje biologickou komponentu Gys-Voolbeeraha9) Mullin-Okra, který se kvůli těžkému zranění už nedokázal zregenerovat. 880000 světelných let od Pinwheelu, 2.13 milionu světelných let od Mléčné dráhy, 1.97 milionu světelných let od Fornaxu a 1.17 milionu světelných let od Andromedy narazí SORONG 31. ledna na zbloudilý koncový stupeň lodi typu UMBALI RUSSARU. Ve stejném okamžiku spatří Nikki Frickel temně rudou trhlinu v časoprostorovém kontinuu, ze které se vyloupne malá galaxie s padesáti miliardami sluncí, a ztratí vědomí10).

V Mléčné dráze11) považuje Sato Ambush strukturální trhlinu, ze které vycházejí cizí hvězdy, nejprve za materiální zdroj. Síťochodkyně Nandaja Eniwak ohlásí, že se psionická síť trhá. Protože kvůli těmto nesrovnalostem mají v následujících týdnech problémy také enerpsí-pohonem poháněné křižníky flotily Pelyfora11), které na podnět Galbraitha Deightona měli být odvezeny do mocenské oblasti ESTARTU, je vysláno čtyřiadvacet lodí GOI do ESTARTU, aby pomohli vironautům12). 19. února dá terranská moderátorka Tana Grotechma nové galaxii, která se zdá být čtvrtinou spirální galaxie typu Sc, jméno Ragnarok13).