Perry Rhodan 1346 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1346
Název:Rozhodnutí v kosmické tvrzi 3201
(Entscheidung im Raumfort 3201)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Poslední lov - konec monstra
Hlavní postavy románu:

Bonifazio »Fazzy« Slutch - muž se mstí

King Vence - agent GOI

Windaji Kutisha - strašlivý lovec je poražen

Julian Tifflor - šéf GOI

Toktor Kagun - Haluťan zkouší novou zbraň

1. prosince 446 NGL prohlásí ve velkých Upanišadských školách na Zemi1), Arkonu2), Sphinxu, Plophosu3), Olympu3), Epsalu a Ertrusu3) sochy Attara Paniše Paniši, že teorie Permanentního konfliktu je lživá, že Pterové vyhnali Oogh at Tarkana, zfalšovali filozofii Třetí cesty a zneužili jí jako prostředek k vlastnímu obohacení4). Rozčílení a zklamaní upanišadští žáci zaútočí na své učitele a zničí Upanišady. Následujícího dne se opakuje situace v nedůležitých Upanišadských školách. Pomocné organizace podají odpadlým žákům Anti-KM-sérum z výroben GOI.

Bezprostředně po projevu Oogh at Tarkana se setká agent GOI King Vence, který se jako Shana propašoval do Čumulungmy1), na Siamangu, čtvrté planetě bíložlutého slunce Xi Antia, s jako kurýrem z Pinwheelu se navrátivšího Bonifazia Slutche5) a společně navštíví Juliana Tifflora v M 70. Slutch předá šéfovi GOI ve své paměti pomoci memo-drogy zajištěné informace o probuzení Oogh at Tarkana v NARGA SANT, které Poerl Alcoun telepaticky předala na paratenzory na Kabarei6). Nakonec vyprovokují Haluťané jednotky Sothovi flotily, aby v Tifflorově přítomnosti mohl vyzkoušet novou obrannou zbraň. Blokuje pomocí pseudomateriálních sond vyzařovací pole nepřátelských transformačních děl. 485 lodí útočících gardistů exploduje účinkem vlastních transformačních děl.

Aby se Windaji Kutishovi7) pomstil za vraždu svých kamarádů8), získá Slutch, Vence a 130 bývalých Shanů s podporou Zarghoma, bývalého žáka Upanišadu Saasita Usiku na Passe9) přístup k Feresh Tovaar 320110), ve které strašlivý lovec zdržuje. Bývalý vironaut rozmístí v pevnosti maličké kuličky, jejich úlohou je volně se připojovat na látku, která s velkou rychlostí katalyzuje utváření Anti-KM-séra. Kuličky jsou sice objeveny, ale Slutch je odpálí v bezprostřední blízkosti Kutishy. Protože Elfahder pod vlivem Anti-KM-séra ztratil víru v Permanentí konflikt, považuje se za zrádce svého Sotha a nechá se zastřelit vlastními roboty.

Sotho Stygian ohlásí mezitím svůj záměr proměnit Mléčnou dráhu pomocí odpálení obrovské černé díry v jejím centru v materiální propad. 20. prosince sdělí Arfrar, který si říká Cestující, Tirzovi12) telepaticky, že se Stygian stáhl do Nakkské stanice UDHURU, která leží poblíž singularity v Sothalku zvané »Dengejaa Uveso« (Propast plná síly), ze které chce uskutečnit svůj plán.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál