Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1273
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1273
Název:Upanišad
(Upanishad)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
Julian Tifflor - muž ve škole hrdinů
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - První Pozemšťan začíná s výukou ve škole hrdinů

Yag Veda a Ris Bhran - Julianovi učitelé

Nia Selegris - Julianova spolužačka

Homer G. Adams - finanční šéf Kosmické Hanzy zase jednou ukáže, že neposlouchá jen jedním uchem

Domo Sokrat - Haluťan je přemožen

Po kontroverzně vedené rozpravě o teleportačním systému, který má být zkoušen na Arkonu I1), přemluví Homer G. Adams Juliana Tifflora 4. října 429 NGL k tomu, aby v zájmu ekonomických vztahů s mocenskou oblastí ESTARTU adekvátně proti Stalkerovu vysvětlení2) vstoupil do Upanišadské školy na Mount Everestu.

V Čumulungmě je První Pozemšťan přidělen do skupiny Shadů, ke které patří také Ertrusan Upper Drummock, Aras Panatse-Kul, Bluesan Lüttütü, Unithan Onck Čabul a Terranci Magistur Leefel, Kopal Flannerty, Lifty Banks a Nia Selegris. Kvůli nedostatečnému vnitřnímu stavu odmítá Paniša Tifflora ale vysvětit na Shada v Dašdské místnosti3), což označuje definitivní přijetí žáka do Upanišadu. Po týdnu bezúspěšného cvičení opuští Tifflor Čumulungmu.

Koncem listopadu postá v MUTOGHMANN SCERP Kamashitku Lelilu Lokoshan4), která hledá svého otce-sestru-syna Tovari Lokoshana, aby opět přinesla Lulloga4), dědičného boha svého klanu, a která se transmiterovou chybou, za kterou považuje odpovědnou obskurní mimoplanetární vědeckou loby5), dostala do staré centrály GAVÖKu. Rozčarován nejednotností mezi galaktikem a Kosmickou hanzou ohledně Fornaxu a přáním znovu vidět Niu Selegris, se Tifflor rozhodne vrátit se do Upanišadské školy. Kvůli další transmiterové manipulace se ale nejdříve s Lelilou Lokoshan dostane na Svět sta sluncí6). V Čumulungmě se Tifflor snaží dohnat ztrátu vůči ostatním Shadům. 24. prosince navštíví navrátivšího se Perryho Rhodana, odmítne ale jeho pozvání ho a jeho přátele následovat. Také Domo Sokrat vstoupí do Upanišadské školy. Po společném vysvěcení na Shada se Tifflor cítí být nerozlučně spojen s Upanišadkým učením a odstoupí z úřadu Prvního Pozemšťana.