Perry Rhodan 1336 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1336
Název:Lovec z Gatasu
(Der Jäger von Gatas)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Dítě rozhoduje parabitvu
Hlavní postavy románu:

Kchachark - velitelka LEMURIE

Tarnak - mladý technický génius

Trüliit a Symfali - odbojář na Gatasu

Julian Tifflor - šéf GOI v ochraně Bluesanů

Ülrüp - velitel »ochranného oddílu«

V říjnu roku 446 NGL je hanzovní karavana, která je pod velením Topsiderky Kchachark na cestě z M 13 do systému Verth, v sektoru Roggyein1) napadena flotilou bluesanského velitele Vlütschigga, který má podezření, že Kosmická hanza chce anektovat ve východní oblasti galaktického centra ležící svět se ZAŘÍZENÍM Armadana z Harpoonu1). Zatímco pomoci ECM-operátorů simuluje osmnáct fiktivních flotil, může oxtornský hanzovní specialista Garr Amrun zahnat Bluesany na útěk. Když karavana poté dorazí do Sluneční soustavy, vyšle Homer G. Adams Oxtorňana vyjednávat s Vysokými ženami Kartaniňanů do Pinwheelu, kde je Nikki Frickel už tři měsíce pohřešovaná3).

V katakombách starého, opuštěného města Gülüpyrt, do kterého se Trüliit a Symfali stáhli, objeví Tarnak supraheterodynamický stroj, který produkuje pseudomolkex4). Dříve než ho Trüliit a Symfali zničí, aby nepadl do rukou omámeným Bluesanům, potáhne technicky geniálně nadané Veslařské dítě svou plošinu s hračkami pseudomolkexem. S plošinou, kterou vybavilo mnoha technickými zvláštnostmi, může Tarnak zahnat na útěk několik dárků a Bluesanů, kteří se vydali na lov po imunních.

19. října rozhodnou odpovědní GOI, že navážou kontakt se skupinou odporu vedenou Trüliitem. Guy Nelson5), jehož HER BRITANNIC MAJESTY krátce po strážce s lovci flotily Sotha byl odtažen na CLARKA FLIPPERA, odveze Juliana Tifflora, Niu Selegris, Sida Avarida6) a Guckyho na Kohnlu a vydá s e nakonec k útočišti Porleyterů v M 37). Ze systému Pahl se Goiové dostanou transmiterem na Gatas, kde ale krátce po setkání s členy hnutí odporu padnou do zajetí. V následujících dnech vystoupí Bluesané z Galaktika a začnou shromažďovat velkou bojovou flotilu. 28. října přiletí Haluťané s 300 loděmi do systému Verth, paralyzují Gatas, osvobodí vězně, založí dobře skrytou centrálu pro odbojáře a nakonec se stáhnou. Jejich akci podporuje Tirzo a Guang-Da-G'ahd8) pomocí pararosy. Tifflor se rozhodne oslabit Stygianovu pozici, zatímco oficiálně oznámí smrt Věčného válečníka Pelyfora9).

Od dva dny později se Tirzo a Guang-Da-G'ahd setkají na McCoy (také zvané Quan), druhé planetě systému slunce EX-6‘399‘421-Hazy-07 v sektoru Simban10) s Arfrarem. Nakk přitom Kartaniňana uvítá jako sesterskou bytost11).

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál