Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 988
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 988
Název:Souboj úhlavních nepřátel
(Duell der Erbfeinde)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Narazí na sebe - Rytíř a Garbešan
Hlavní postavy románu:

Amtranik - Garbešan narazí na svého úhlavního nepřítele

Jen Salik - muž se statutem Rytíře Hlubiny

Karny Halker - velitel Woornaru

Edman Gory - Halkerův zástupce

Bronf Teusso - Neoorbiter

Shakan - velitel strážní flotily na Martapponu

Koncem října 3587 převezmou moc na Woornaru, druhé planetě modrého slunce Roggyein, Neoorbiteři, kteří vznikli z Amtranikem zmanipulované prabuňky1) a kteří mají instinkt Hord z Garbeše. Jejich velitel Tobbon-Typ Bronf Teusson, se snaží pomocí injekcí vymazat osobitost Axe-Orbitera Karny Halkera, velitele Woornaru, poté co předělal Halkerova zástupce Edmana Goryho.

Když Karny Halker pozná krásy džungle na povrchu Woornaru, které mu jako veliteli byly až dosud odpírány, vyvinou se v něm sympatie pro vzpouru Neoorbiterů proti ZAŘÍZENÍ a přidá se k Bronf Teussovi. Jednu po druhé předá flotilu 12‘000 lodí umístěnou na Woornaru jeho lidem. Nakonec je ale Halkerovi jasné, že Teusso nemůže žádného povodního Orbitera nechat bez vymazání vědomí, aby tak zabránil předčasnému varování Martapponu. Pozná v Neoorbiterech Garbešany a ukryje se v zařízeních Woornaru.

Mezitím nechá Amtranik na Martapponu, čtvrté planetě systému Roggyein, nejvyššího velitele Goonerbreka2), který je přesvědčen Rytířském statutu Jena Salika a poznal ho, paralyzovat Laboriem Felz Davathem. Osobnost nejvyššího velitele má být vymazána. Za Goonerbrekova následníka zvolí Amtranik Shakana3) a předá mu velení nad strážní flotilou. Na své ospravedlní tvrdí Garbešan, že se ho Goonerbrek pokusil zavraždit.

Na Keijderovů rozkaz chce Shakan Jena Salika4) zabít při jeho přistání. Spontánně ale v příchozím pozná Rytíře Hlubiny a podřídí se mu. Jen Salik nyní odhalí Orbiterům Keijderův podfuk a odhalí Amtranika jako Garbešana. Amtranik nasadí svých osmdesát pět Laboriů, aby Rytíře zavraždili, ale Vario-500, kterého se vůdci Hord nepodařilo odstranit, zabrání atentátu.

Amtranik a jeho Laboriové poté deaktivují některé defenzivní a ofenzivní zařízení ZAŘÍZENÍ a stánou se zpět do VAZIFARU. Pokus o start Garbešanské lodi se sice pokusí překazit, ale Amtranik zavolá na pomoc flotilu Bronfa Teussa.