Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 989
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 989
Název:Budoucnost Orbiterů
(Die Zukunft der Orbiter)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Získá moc - a učiní rozhodnutí
Hlavní postavy románu:

Jen Salik - Terranec rozhodne o budoucnosti Orbiterů

Amtranik - Garbešan proráží

Shakan - nový velitel Martapponu

Karny Halker - velitel Woornaru

Lenoy - Halkerova zástupkyně

Julian Tifflor - První Pozemšťan učiní radostné poselství

Z vyprávění Varia-500 se Jen Salik dozví, že 30. srpna 3587, kdy se do něj definitivně přenesly nové vědomosti1), zemřel na Martapponu Harden Coonor1), ve kterém robocísař cítil prezenci Igsoriana z Veyltu. Pochopí, že ho Orbiterové uznávají jako Rytíře Hlubiny proto, že zřejmě převzal část vědomí a osobnosti Igsoriana z Veyltu.

Zatímco nad Martapponem zuří bitva mezi loděmi Shakana a Neoorbiterské flotily GIR, může VAZIFAR odstartovat. Dříve než s 12.000 klínovitými loděmi opustí soustavu Roggyein, nechá Amtranik poznat jako garbešanských vůdce Hord a slibuje pomstu.

Jen Salik, který stále více přijímá podstatu osobnosti Igsoriana z Veyltu, najde řídící centrum Martapponu a zničí veškerá zařízení k produkci Orbiterů. Kromě toho dá rozkaz stáhnout všechny orbiterské flotily z obsazených slunečních soustav a shromáždit je v sektoru YEIN-VSF-11.

Tím je 28. října připraven dostatek lodí k evakuaci Mléčné dráhy před obávaným třetím vesmírotřesením. Jen Salik okamžitě informuje Juliana Tifflora a Homera G. Adamse o Amtranikovi a nebezpečí vycházející z flotily GIR. Tifflor dá poté rozkaz k obsazení šesti spórových lodí.

Mezitím se Karny Halker musí vypořádat v podzemních zařízeních Woornaru vypořádat s atentátníky, které na něj Bron Teusso poslal. Cítí se odpovědným za tisíce Orbiterů, kteří zůstali na Woornaru a kteří bez jeho pomoci přežijí jen několik dní. Způsobil totiž, že se usídlili na slunném povrchu planety, který platil za neobyvatelné žhavé peklo. Rajská krajina na něm byla udržována z podzemního strojního zařízení. S pomocí školících a transformačních strojů chce přetvořit Orbitery a jim umožnil přežít. Jeho zástupkyně, Schatten-Orbiterka Lenoy, kterou nemůže ovlivnit, se mu ale vzepře a vyzve ho, aby Orbitery opět povolal do podzemních zařízení. Injektuje mu proto osobnost vymazávací kapalinu. Ačkoliv byla zástupkyní velitele, musí poznat, že nemůže nastoupit na jeho místo, protože tato pozice je obsazována na základě genetické analýzy. Lenoy se obrátí radiogramem na Martappon a dozví se, že se tam objevil Rytíř Hlubiny a že proti osídlení povrchu Woornaru nic nenamítá. Poté vyzve Halkera, aby ustoupil a vrátil Orbiterům druhé planety Roggyeinu jejich duševní svobodu. Halker se jí pokusí zabít. Zahyne sám ale v proudu vycházejícím z trysek kosmické lodi, se kterou Jen Salik přistává na Woornaru2).