Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 990
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 990
Název:Planeta Přinašeče štěstí
(Planet der Glücksbringer)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Poslední Horda z Garbeše - pod cizím vlivem
Hlavní postavy románu:

Grador Shak - astronautický komandant výzkumné lodi TRANTOR

Larsa Hiob - vědecká velitelka TRANTORU

Njasi - planetární inteligence

Rubin Frekk - mluvčí planetární inteligence

Amtranik - Garbešan se vydává za Orbitera

Z Modulových krystalů vycházející, vysokofrekvenční hyperzáření přivede TRANTOR, dvou set metrový výzkumný křižník LSP, k jako Mars velkému světu Imbus, který krouží jako druhá planeta kolem žlutého slunce Girza (G-349/IZH-W-S-14) v západní periferii galaktického centra. Pomocí mladého Marťana Rubina Frekka se podaří navázat kontakt s Njasi, inteligencí skládající se ze souboru krystalický žil planety. S Frekkeho pomocí dostane vědecká velitelka expedice Larsa Hiob přístup ke vzpomínkám krystalické bytosti, jejíž struktura se kvůli vesmírotřesení otřásá. Soubor své filozofické moudrosti shrne Njasi do tří souborů, které Rubin Frekk nazve »Knihy jsoucna«. Kniha Taknar mluví o základních procesech formování obrovské krystalické hmoty, kniha Odum odlišuje jednotlivé pozitivní a negativní elementy a kniha Meriom vypráví o dokonalosti. Zelené krystaly, které vznikly kvůli dimenzionálním otřesům vesmírotřesení, ruší jako negativní elementy přenos informací v Njasis. Larse Hiob a jejím lidem se je hyperzáření podaří přeměnit na bezbarvé krystaly a tak umožnit explozivní růst krystalické bytosti.

Mezitím je Amtranik, který chtěl původně vyhledat jednu garbešanskou základnu, donucen vletět do systému Girza, protože jeho osmdesát pět Laboriů opět trpí záhadnými poruchami orientace1). Navzdory varovným výstřelům letí Grador Shak, astronautický velitel TRANTORU, vstříc cizím lodím se 120 letým výzkumníkem Paar Koxem a čtyřmi dalšími astronauty ve space-jetu. Vůdce Hord nechá skrze robota oznámit, že se jedná o flotilu POL pod velením Mariveyna, která se na cestě z Ophiuchu na Martappon dostala do energetické bouře. Shark má ale podezření, že se jedná o lodě Amtranika. Když vstoupí na VAZIFAR, je mu vše jasné. Je společně se svými průvodci paralyzován.

Na Imbusu vyhlásí krystalická inteligence Njasi, která po dokončení fáze sebetransformace dosáhla stavu dokonalosti, skrze Rubina Frekka počátek své mise. Jako »Přinašeč štěstí« ovlivní Amtranika a donutí ho přistát s flotilou GIR na druhé planetě soustavy Girza.