Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 991
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 991
Název:Poslední Horda
(Die letzte Horde)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Na krystalickém světě - krystalická bytost se stává tajnou zbraní
Hlavní postavy románu:

Amtranik - vůdce poslední Hordy z Garbeše

Grador Shako - Amtranikův zajatec

Larsa Hiob - vědecká velitelka TRANTORU

Njasi - krystalická inteligence z Imbusu

Julian Tifflor - První Pozemšťan dostane dobrou zprávu

V doprovodu kuželovitého bojového robota typu TARA-VIII a čtyř dalších robotů pronikne Larsa Hiob do jedné z lodí Orbiterské flotily a zajme jednoho robota a Simmuden-Orbitera. V průběhu výslechu na palubě TRANTORU dává zajatec jen stále zmatenější odpovědi, protože Orbiterové podléhají pomalu doznívající psychofyzické transformaci.

Se čtyřmi vozidly pronikne Larsa Hiob nový výpad a pronikne dokonce i do VAZIFARU. Všeobecná zmatenost, kterou je postižen i Amtranik, dovolí osvobodit Gradora Shaka a ostatní vězně.

Mezitím se urychlí transformace garbešanského Orbitera vlivem účinků Imbuských krystalů uložených v TRANTORU. Začne zuřit a je zabit v boji. O něco později oznámí Njasi přes Rubina Frekka, že chce odstranit duševně přeměněné Orbitery, kteří podle jejího názoru zabraňují její jednotě. Larsa Hiob se marně snaží odvrátit Krystalickou inteligenci od jejího plánu.

Terranka pozná, že Margorova peřej1), druhý obranný prstenec Armadana z Harpoonu, je odpovědná za duševní útrapy Garbešanů. Protože hmota planety způsobuje snižování hyperenergetického záření určitého frekvenčního rozsahu, odeznívá reversibilní psychofyzická kontaminace Garbešanů na povrchu této planety.

Když Amtranik po duševní regeneraci připravuje své vojsko k útoku na TRANTOR, předá mu Larsa Hiob informace o obranné zbrani Armadana z Harpoonu a jejím vzniku2). Doufá, že ho tak donutí změnit nesmyslné výbojné plány. Plný vzteku chce Amtranik poté nařídit zabití Terranců, ale sugestivní impulzy Njasi mu v tom zabrání. VAZIFAR a klínovité lodi flotily GIR poté opustí Imbus3).

S poznáním, že pomohla těm zlým, se Krystalická inteligence společně s Rubinem Frekkem rozpadne.

Mezitím sdělí Jen Salik Julianu Tifflorovi, že po vypnutí výrobních zařízení ZAŘÍZENÍ se problém Orbiterů kvůli jejich sterilitě a na dvě stě let omezené délce života sám od sebe vyřeší.

O nějakou dobu později přiletí do Sluneční soustavy Alurus4) s mateřskou lodí UFO a oznamuje, že obnova zmanipulovaného materiálního zdroje byla dokončena5), že už žádné další vesmírotřesení nehrozí6), a že Perry Rhodan je na cestě domů7).