Perry Rhodan 992 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 992
Název:Povyk bestií
(Bestienrummel)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Lovec a vědec - na světě nestvůr
Hlavní postavy románu:

Mountvador - Galaktický lékař a exobiolog

Callon a Karvist - hlavy loveckého klubu "Dračí krev"

Bletz - "Řezník vesmíru" se vydává na dobrodružství

Beschnark - Gur sní svůj věčný sen

Na Shourmageru, druhé planetě malého, rudého slunce Bullauge v Eastside Mléčné dráhy, vede Galaktický lékař a exobiolog Mountvador stanici Arasů. Posledních šest let se pokouší rozluštit tajemství fauny a flóry světa džunglí, který byl objeven před patnácti lety Arkonidanem Gravistorem. Mezi mnoha druhy, kvůli jejichž mnohotvárnosti a divokosti je Shourmager také zván Povyk bestií, neexistuje žádná genetická příbuznost. Ellidi-Ti, spolupracovnice Araského týmu, označuje proto životní svět planety jako pseudopřírodu.

Při útoku bestií na výzkumnou stanici věří Aras, že u Gurů, šestnáct metrů vysokých ještěrů, objevil symptomy počínající inteligence. Supertěžkého Callona a Unithana Karvista, kteří na kontinentu Dyscus vedou »Dračí krev«, hlavní lovecký klub planety, vyzve proto, aby zastavili lov Gurů. Jeho požadavek je ale odmítnut. Galaktický lékař se proto rozhodne své záznamy předložit specialistům GAVÖKu. Když Callonovi nabídne deset tisíc Solarů za den jako ušlý zisk, souhlasí Supertěžký, že je připraven lov Gurů na dva dny zastavit, dokud nedorazí expertíza z GAVÖKu.

Bletz, řezník z planety Olymp, který v loveckém klubu tráví svou dovolenou, se při expedici ztratí své skupině a v jeskyni objeví prastarou střelnou zbraň. Nakonec v jeskyni narazí na Gury. Rozruch, který tam »Vesmírný řezník« vyvolá, vytrhne obrovského starého Gura Beschnarka z jeho snění o boji, moci, cizích světech a zvláštních předmětech. Bletz je zraněn, podaří se mu ale uniknout k Arasům, kteří ho ošetří. Poté se vrátí zpět do svého klubu.

Členové Mountvadorova vědeckého týmu z hodnot Ceria, Kobaltu a Niobu, které získali při analýze zdechliny Gura, zjistí, že tyto bytosti musí pocházet z cizí oblasti kosmu. Kromě toho jsou Gurové jako životní forma staří nejméně jeden milion let.

Bytosti zaútočí na pobočku GAVÖKu na Shourmageru, která je vedena Bluesanem Ooldiekem, a zničí jí. Mountvador se poté vydá prohledat Bletzem nalezenou jeskyni Gurů. Nejdříve interpretuje projevy skrývání jako znak inteligence, nakonec překoná svůj strach a ukryje se ve vaječné skořápce. Callon, Karvist a Bletz ho na poslední chvíli zachrání před agresivními obřími ještěry.

Zatímco se Bletz se svou skupinou vrací na Olymp, přiblíží se k Shourmageru flotila 12‘000 kosmických lodí.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál