Perry Rhodan 1361 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1361
Název:Projekt Anklam
(Das Anklam-Projekt)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Hypervysílač Anklam - Hexameron zasahuje
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terrancovi je usilováno o život

Liutalf - vrchní komandér měsíce Gangha

Kertuul, Sionang, Lingan a Paatho - členové rady komandérů

5. února 447 NGL odlétá Perry Rhodan1) s DORIFER-kapslí LEDA k modrému slunci Anklam, kterého doprovází tři hnědí trpaslíci, a přistává na Gangha, pátém měsíci třetí planety Langlai. Zde se nachází skupina Vennoků, který má chránit Ren-Noem vedený projekt Anklam, který má za úkol přemístit další část Hangaye do Meekorahu a jehož zařízení se nacházejí na Drifaalu, osmém měsíci Zimbonu první planety slunce Anklam.

Obě dvojkloubové nohy Vennoka končí dvěma silnými prsty, zatímco obě dvojkloubové ruce tvoří masivními dlaněmi s třemi prsty. Bezprostředně nad krkem se hlava rozděluje na dvě vyčnívající, šedou kůží pokrytá křídla. Ty se zužují směrem ke koncům, na kterých vždy sedí jedno oko. Na styku hlavových křídel se nachází rypák s postranními otvory a ústa. Pískavé a mlaskavé zvuky Vennoků jsou převáděny poloorganickými transthesizéry do Kartanštiny.

Rhodan se dá poznat jako návštěvník z universa, do kterého má být Hangay přemístěná, a oznamuje o Haurijské základně na Bentangu1). Se jménem ESTARTU si Liutalf, vrchní komandér Ganghy, může spojit jen mlhavou vzpomínku. Rada komandantů, ke které patří také Vennokové Kertuul, Sionang, Lingan a Paatho, se rozhodnou pro jistotu držet cizince deset dnů na pozorování. Následně je na Terrance spácháno několik vražedných atentátů. Potají nainstaluje ve svém bytě transmiter, který ho přenese do stanice Hauriů na měsíci Nurus druhé planety Anklamu. Po návratu na Ganghu je Rhodan překvapen a ohrožován komandérem Sionangem, přemůže ale Venna.

Liutalf vysvětluje Terrancovi, že Vennok základnu na Bentangu nalezl opuštěnou. Když se začnou aktivovat vysílače Drifaalu, zjistí ale LEDA, že Hauriové vytvořili zpětnou vazbu mezi svými rušičkami na Bentangu a vysílači Drifaalu, aby je tak pomocí rezonance zničili. Rhodan se okamžitě vydá pátrat po agentovi Hauriů, odstartuje na Drifaal a vyšle varování pro Ren-Noa. Zatímco se LEDA, sledována vennským člunem, přiblíží k měsíci Zimbonu, pozoruje Rhodan, jak se antény Anklamového vysílače rozžhaví a explodují.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál