Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1385
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1385
Název:Materiální kolébka
(Die Materiewippe)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Projekt Závěr času - galaxie má být unesena
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - odlétá, aby zachránil galaxii

Gucky, Nikki Frickel, Wido Helfrich a Narktor - Bullyho společníci

Spence Harbaugh - Terranec v moci učení Hexameronu

Vellom sav Aard a Cuyel qar Sayit - dva prominentní Hauriové z Ashkalu

Z dat Varia-500 je vydedukováno, že Ashkalu, planeta na které se nachází meekorahská strana materiální kolébky Hexameronu, patří k Marty-pět, kulovité hvězdokupě v halu galaxie Pinwheel1). Aby Haurie vylákali, vyšlou kartaninští kolonisté z planety Melanche svým přátelům v Sayaaronu 9. října 447 NGL otevřený radiogram, ve kterém žádají hypertropové čerpadlo. Jak se čekalo, zajmou Hauriové 30. října VENLO, které je s hypertropem na cestě z ROSTOCKU do M 33. Přitom zajmou Spence Harbaugha, který se dobrovolně jako jediný organický člen posádky zdržuje v robotském velkotransportéru.

Skryti v hypertropu, proniknou Reginald Bull, Gucky, Nikki Frickel, Narktor a Wido Helfrich na Ashkalu v systému Veenor. Zatímco galaktikové zkoumají materiální kolébku, přemohou 8. listopadu nosiče vody Cuyel qar Sayita a vezmou s sebou Harbaugha v bezvědomí. Rudý Hauri zabije sám sebe a probudí smrtícím impulzem Harbaugha, ze kterého se kvůli psionickému vlivu stane přívrženec Hexameronu. Je ale zastřelen Haurii, kteří ho mají za zrádce a únosce Cuyel qar Sayita.

Bull a jeho společníci zjistí, že materiální kolébka potřebuje ohromné množství energie pro sací pole, které při transferu třetí čtvrtiny Hangaye má na signál své protistanice v Tarkanu2) odčerpat energetický tok Kartaniňanského projektu. Pomocí současně vzniknuvšího pole se má potom obalit celá M 33 a transferovat do Tarkanu.

Galaktikové uloží do centrálních bodů zařízení bomby, zůstanou ale z bezpečnostních důvodů až do 30. listopadu na Ashkalu. Když se při počátku transferu Hangaye aktivuje materiální kolébka, stáhnou se přes mobilní transmiter zpět do CIMARRONU, do nové kosmické lodi, kterou Reginaldu Bullovi dalo k dispozici LSP. CIMARRON má tvar dvou set metrového tupého klínu, který je na zádi 120 a na přídi 60 metrů široký. Jako pilot zde působí Ian Longwy a Lalande Mishkom. K posádkce patří také zvláštní robotský specialista Benneker Vling. Protože protistanice v Tarkanu už neexistuje2), roztrhá energie nahromaděná v materiální kolébce planetu Ashkalu. Společně se SORONG sleduje CIMARRON osm ze systému Veenor prchajících lodí Hauriů do druhé čtvrtiny Hangaye.

Poslušni mentálního hlasu Dao-Lin-H'ay a Oogh at Tarkan1) s MAI-KI odletí za oběma terranskými loděmi3). Když 8. prosince proletí Strangeness-valem, dostanou se lodě do časoprostorové vrásy3).