Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1427
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1427
Název:Cesta do Ardustaaru
(Die Reise nach Ardustaar)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
NARGA SANT se vrací domů – vrak na daleké cestě
Hlavní postavy románu:

Dao-Lin-H'ay - Kartaniňanka se vydává s vrakem na cestu

Ge-Liang P'uo, Oni-Bas-H'ay a Kam-Pera-H'ay - trojice Dao-Lininých společníků

Reuben Starr - velitel HERKULESU

Vuin, Monka a Surama - obyvatelé NARGA SANT

Feng-Lu - loupežnický velkoadmirál

Na doporučení Nikki Frickel nabídne Reuben Starr na Phoenixu Dao-Lin-H'ay svého HERKULESE pro její dlouho plánovanou expedici k vraku NARGA SANT u černé díry Point Siragusa1). 6. října 1143 NGL vyrazí HERKULES Dao-Lin-H'ay, Ge-Liang P'uo, Oni-Bas-H'ay a Kam-Pera-H'ay2), aby na okraji chronopulzního valu ležící planetě Asporc3) výměnnou zboží, které jim poskytnul Perry Rhodan, získali osm lineárních pohonů pro NARGA SANT. Terranské lodi dorazí k vraku u Point Siragusa, krátce poté co Illu devatenáct unikla atentátu, a Dao-Lin-H'ay se dozví, co se stalo v NARGA SANT od odletu PERSEUSE1):

Vuin1) držel Illu osmnáctou nejdříve stranou svého národa a pokoušel se odhalit ve víře v Illlu prostředek k upevnění nespravedlivého systému. Když pak neklidnému národu prezentuje Illu, je bývalá vládkyně zavražděna nenávistnými davem, v jehož očích utrpěla zdánlivou porážku, když se její schopnosti ukázaly být bezmocné proti astronautům z PERSEUSE. Také Monka1) se dostane do nebezpečí života, než je zveřejněna jeho role Regulátora. V naději, že obyvatelé Vuina a Monka zaženou, zaříkává Surama, adoptivní dcera osmnácté Illu, jako nová Illu ve vraku, v projevu starý pořádek a pokouší se všem vnutit myšlenku, že všechno co přichází z »Nicoty« je zlé. Popuzený val jí ale začne kamenovat. Dao-Lin-H'ay a její průvodci ukončí převrat paralyzátory a poté do vraku namontují lineární pohony. Zatímco HERKULES letí zpět na Phoenix, dorazí NARGA SANT v šest a půl týdenním letu do galaxie M 33. Než se může spojit s Kartanem, je obrovská loď obsazena Karaponidy z Hangaye4), kteří s Bentu-Karapau (Hrdost z Karaponu) udržují opěrný v Ardustaaru. Jejich velitel Feng-Lu oznamuje, že jeho národ chce dobýt zesláblou říši Kartaniňanů v Ardustaaru. Karaponidi hledají v NARGA SANT objekt, který nazývají Perla Moto, kužel se zaobleným podstavcem, který je složen z mnoha fazetek, které jsou opět složeny z menších fazetek. Dao-Lin-H'ay v tomto objektu tuší fragment klenotu z Mimoto5). Z Feng-Luova projevu ale Kartaniňanka pozná, že Karaponidi mají v držení jeden takový úlomek. Když Vuin a Monka s několika vrakovými Kartaňiňany Dao-Lin-H'ay osvobodí, vyšle tato volání o pomoc, a svaz Ardustaarských Kartaniňanů pod velením Mai-Ti-Sh'ou osvobodí NARGU SANT a zničí čtyři z pěti karaponidských lodí. Jednomu Trimaranu se podaří uniknout6).

Dao-Lin-H'ay se dozví, že Kartaniňané v M 33, kterým mezitím vládne už jen pět Vysokých žen, museli během Velké války opustit mnoho vnějších kolonií. Ačkoliv rodina H'ay od Dao-Lin-H'ayina odletu7) ztratila znatelně na vlivu8), je legendární Kartaniňance na domovské planetě okamžitě nabídnut úřad Nejvyšší ženy. Dao-Lin-H'ay to ovšem odmítne a odletí v doprovodu Mai-Ti-Sh'ou a Ge-Liang P'uo s MARA-DHAO, aby našla Bentu-Karapau a získala Perlu Moto9).