Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1403
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1403
Název:Létající lidé
(Die fliegenden Menschen)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
Chrání Knihu Log - jsou kmenem pozemských dětí
Hlavní postavy románu:

Covar Inguard - vyvolený z kmene Pozemských dětí

Gucky - huňatec vyřeší Covarovu záhadu

Perry Rhodan a Atlan - zajímají se o Knihu Log

Nathan - nejstarší z kmene Pozemských dětí

Adra Mayn a Dor-Haran - představitel Sashoy

Zatímco se směsicí opovržení a vzrůstající úcty pozoruje Perryho Rhodana, Atlana a Guckyho, kteří ho bez technických pomůcek následují nebezpečným horským územím, vzpomíná si Covar Inguard na svou vlastní historii:

Krátce poté co mu jako vyvolenému byl do kůže vytetován Menetekel jeho národa, je Inguard společně s dalšími členy kmene odvlečen IQ-lovcem Adra-Maynem z Bugaklisu a prodán na Tinkau, hlavní svět impéria Sashoy. V průběhu otroctví se dozví, že jeho rovněž zotročená nevěsta Artima přišla při útoku o život. Nakonec se propašuje do MANSHEEL, která odlétá k Bugaklisu, aby pochytala Tronahae. Zatímco po přistání nepozorovaně Sashoye přemůže paralyzátorem, pomůže Inguard Synům pouště k útěku. On sám se ale dostane do moci Dor-Harana, velitele MANSHEEL, který v mustrech na jeho kůži pozná data kosmických souřadnic. Zatímco Inguard s podporou Tronahae může uniknout a vrátit se ke svému kmeni, vydá se Dor-Haran s nadějí, že na Menetekelem označených souřadnicích nalezne barbarské hnízdo s bohatou kořistí1).

Rhodan informuje Inguarda, že Dor-Haran mezitím zemřel1). Po příchodu do Hory Terrania mohou Rhodan, Atlan a Gucky překonat počáteční nedůvěru Pozemských dětí, zatímco jim pomohou zpět získat »Knihu Log«, datový nosič, který kmen Hangárových lidí, který obývá tabulovou horu Malá báze, získal do své moci. Pokus sjednat mír mezi horskými lidmi a Vražednými majestáty ale selže.

V CIMARRONU, ve kterém je »Kniha Log« dešifrována, přijímá Inguard Dao-Lin-H'ay a ostatní Kartaniňany s krajní skepsí. V záznamu z lodního deníku oznamuje Sandra Bougleakis, že Hamillerova trubice se po silném strukturálním otřesu 10. března 448 NGL zřejmě pomátla a nařídila rozložení BÁZE2). Členové posádky prchnou do pomocných člunů. Ona sama s pětisetčlennou posádkou v jednom křižníku třídy THÉBY prchla směrem k Hangayi a tam byla napadena Haurijskou flotilou. Poté co sestřelí jeden Haurijský křižník, přistane její loď nouzově na druhé planetě žlutého slunce. Aby zabezpečila souřadnice BÁZE, zinicializovala v očekávání technologického úpadku trosečníků zvyk, vytetovávat data na záda vyvolených.

O vývoji v Mléčné dráze nemá »Kniha Log«, se kterou si Hamillerova trubice nemůže nic počít, žádné informace. Když je ale během rozhovoru vysloven kartanský výraz pro Mléčnou dráhu Sayaaron, vysvětluje trubice: »Sayaaron je místo Zatracených. Kdo Vzdálenou mlhovinu navštíví, zemře. Nikdo se odtamtud nevrátil!« Inguard oznamuje, že se o Sashoyů dozvěděl, že v Sayaaronu jsou lodě duchů, strašidla, prostorové pasti a monstra. Horský člověk se rozhodne zůstat u galaktiků, kteří chtějí okamžitě odletět do Mléčné dráhy. MONOCEROS dostane rozkaz zaujmout stanoviště u trosek BÁZE3), a TS-CORDOBA vyrazí, aby v předpolí Mléčné dráhy získala informace o rodné galaxii.