Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1401
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1401
Název:Pán trosek
(Herr der Trümmer)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
Setkání s IQ-lovci - na hřbitově kosmických lodí
Hlavní postavy románu:

Gundula Jamar - velitelka CASSIOPEIE

Norman Speck, Gulliver Smog, Harold Nyman, Nadja Hemata a Tyly Chyunz - objeví Pána trosek

Dor-Haran - velitel kosmické lodi Kartaniňanů

R-Poslední - terranský robot

Protože Tarkanský svaz 18. března 1143 NGL u X-DOOR nenajde ani stopu po BÁZI, rozkáže Perry Rhodan svým lodím, aby prohledali prostor v okruhu jednoho tisíce světelných let. Pět set světelných let od X-DOOR narazí CASSIOPEIA na Trimaran, který okamžitě před domnělými Haurii zmizí. Norman Speck, Gulliver Smog, Harold Nyman, Nadja Hemata a Apasan Tyly Chyunz sledují se space-jetem CASSI-2 kartanskou loď a objeví rozsáhlé pole kosmických fragmentů, které se zde nachází už minimálně šest set let. V jednom z vraků narazí galaktikové na mrtvého Gurrada. Když se pomocný člun Trimaranu přiblíží ke klínovému fragmentu, je ostřelován z transformačních děl. Nyman a jeho společníci zachrání zraněného Kartaniňana Dor-Harana, velitele Trimaranu MAASHEL a vrchního velitele oddílu IQ-lovců impéria Sashoy, jednoho ze stovek kartanských mocenských říší v Hangayi. Dor-Haran oznamuje, že národy bývalého Kansahariyya1) se mezi sebou rozhádali. Úlohou IQ-lovců je lovit z zmrazovat IQi (ikvi), lidi a Haurie, aby je mohli prodat na trzích s otroky Sashoyských světů. Koordináty obrovského hřbitovu kosmických lodí dostal Dor-Haran na extrémním světě Bugaklis, na kterém v nelidských podmínkách žije mnoho IQů. Když Nyman a jeho lidé podotknou, že pocházejí z Mléčné dráhy, označí je Kartaniňan za Zatracené.

Bojový robot terranské konstrukce, který velí komandu označené jako Zeměpán, přezkoumá identitu galaktiků a dovede je nakonec do centrály fragmentu. Nyman nakonec pochopí, kterého hlas Zeměpána jmenuje velitelem, že údajný hřbitov kosmických lodí tvořený vraky cizích kosmických lodí obklopuje sto tisíc fragmentů decentralizované BÁZE. Zeměpán se nechá poznat jako Payne Hamiller. Pomatená Hamillerova trubice, která nadále trvá na tom, že spravuje Zemi, nemůže poskytnout žádné informace o minulosti a ani Rhodana s Atlanem nepoznáví, je z Alfa-země, klínové bývalé příďové sekce BÁZE, převezena do CIMARRONU.

MAASHEL uprchne, Dor-Haran podlehne zranění, a kosmické lodě galaktiků se vydají k planetě Bugaklis, jejíž jméno připomíná Sandru Bougeaklis, bývalou zastupující velitelku BÁZE2).