Perry Rhodan 1386 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1386
Název:Kosmická stanice Urian
(Raumstation Urian)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
V časoprostorové vráse - Terranec se stává čarodějným mistrem
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Terranec vybalí trik

Benneker Vling - opravdový čarodějný mistr

Gucky - myšob slídí

Yillipapp - haurijský skřítek

Tellu sam Kerr - přední Hauri

Nikki Frickel a Oogh at Tarkan - Bullyho pomocníci

V pětatřicet světelných hodin velké časoprostorové vráse narazí CIMARRON, SORONG a MAI-KI na žluté slunce Surprise. Mezi jeho druhou a třetí planetou se nachází obrovská, nedokončená kosmická stanice, které Reginald Bull dá jméno Urian, a kterou Hauriové nazývají Ur amm Taloq (Místo poslušnosti).

Zatímco se SORONG a MAI-KI skrývají v koróně Surprise, přiblíží se CIMARRON k šestiúhelníkovité, kotoučovité, 120 kilometrů tlusté stanici, jejíž největší průměr činí 13‘000 a nejmenší 8000, a zamaskuje se pomocí virtuálu, který k odchýlení protivníka v určité vzdálenosti projektuje energetické echo. Dříve než CIMARRON na Ur amm Taloqu přistane, dorazí Yilliapapp (čilý čtverák) v energetické trubici, která proráží paratronové štíty, z kosmické stanice do terranské lodi. Záhadná, metr vysoká bytost, která tvrdí, že je haurijským skřítkem, má trojoké, polštářovité tělo, na kterém pulzuje mozku podobná koule, a čtyři tenké nohy. Jeho dosavadní pán, plánovací mistr Tellu sam Kerr, ho už omrzel, tak se Yllipapp přimkne na Guckyho.

Společně s Benneker Vlingem, Bluesanem Vee Yii Ly, Marťankou Dana a Dainu, Guckym a Yllipappem odlétá Bull s pomocným člunem CIM-Delta k 5500 kilometrů velké, již hotové zóně v centru Ur amm Taloq. Tam je skupinka sice Haurii obklíčená energetickými uzávěrami a paratronovými štíty, ale Vling, kterého Yllipapp označuje jako čarodějného mistra, dokáže díky svému nevysvětlitelnému talentu užívat cizorodé technologie vyváznout a vždy se znovu osvobodit. Že je Dana a Dainu při boji s haurijskými roboty zabita, se specialisty na roboty dotkne jen málo.

Nakonec Bull donutí Tellu sam Kerra, aby vysvětlil funkci Ur amm Taloqu. Hauri oznamuje, že stanice, jejíž stavba začala před dvaceti lety, měla zabránit transferu Hangaye do Meekorahu. Při »Projektu Závěr času« měla mít ale zvláštní význam, protože v rozporu s normálními materiálními kolébkami dokáže po svém dokončení transferovat do Tarkanu libovolně velké hvězdné masy. CIM-Delta se vrací ke své mateřské lodi, která je mezitím napadena Haurii. CIMARRON ale unikne a se SORONG a MAI-KI opustí časoprostorovou vrásu1).

Protože Perry Rhodan zřejmě se třetí čtvrtinou Hangaye do rodného universa nedorazil, je Bull rozhodnut následovat ho do Tarkanu, aby ho informoval o hrozícím nebezpečí. Zatímco si Bull od NATHANA vyžádá informace o Benneker Vlingovi, nechá si ten ve své kajutě materializovat obrazy Dany a Dainu a Yllipappa a obě postavy propustí.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál