Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Virtuál
hledat

Virtuál, virtuální tvůrce, nebo také Virtual Imager (VI), je kombinovaný agregát používaný pro kamuflování a změnu vyzařovaných zaměřitelných dat. První prototyp byl použit na kosmické lodi CIMARRON.

Jeho generátory vytvářejí speciální stínící pole pro ošálení zaměření. Toto pole může normální a hyperenergetické emise (elektrické, elektromagnetické, gravimetrické) technických přístrojů uvnitř pole navenek absorbovat a krátkodobě uchovávat v bufferu. Jeho vlastní počítačové systémy mohou tato konzervovaná data změnit, a tak zakrýt charakteristické signatury záření respektive vytvořit úplně jiné signatury.

Jeho projektory mohou tyto emise ve formě směrových paprsků vyslat na libovolný bod až do vzdálenosti 3 světelných let od místa vzniku a tam z nich vytvořit bodový zdroj záření. Čím více je virtuál rozvinutý, tím rozmanitější jsou možnosti virtuálních projekcí. Vysoce výkonné systémy mohou generovat paralelně až 14 takovýchto klamných objektů.

Po nástupu zvýšené hyperimpedance a s ní spojenými výpadky řídících syntronů, jakož i kvůli výraznému zmenšení dosahu hyperfrekvenčních emisí není jeho nasazení už dále možné.