VOLAČ

VOLAČ
VOLAČ
© VPM kg.

VOLAČ sextadimová bóje, která je sto vyslat naváděcí signál do jiných univerz. VOLAČ je používán Terminační kolonou TRAITOR. Umožňuje Inspektorovi postupu, aby nalezl cestu z protochaotického univerza, které je dost možná jeho životním prostorem, do standardního vesmíru.


Struktura

VOLAČ má kulovou podobu a měří 2632 metrů. Jenom pro nejdůležitější obvody je použita zapouzdřená high–tech Terminační kolony. Zbytek strojového vybavení tvoří naprosto primitivní technika – je tomu tak proto, že VOLAČ je určen pouze k jednomu použití.

Pokud má být VOLAČ uveden do provozu, musí být jeho vnitřek klinicky čistý. Jakmile je aktivován, objeví se hyperenergetický potenciál a dojde ke strangeness efektům. Uvnitř VOLAČE už potom není možné přežít. Energetické potřeby zařízení kryje sluneční čerpadlo.


Dějiny

V Mléčné dráze byla začátkem února 1345 NGL započata stavba VOLAČE, aby mohl do Galaxie dorazit Inspektor postupu Antakur z Bitveltu. VOLAČ vznikl na oběžné dráze kolem červeného obra Gamma–Makon. Na nátlak Duálního vícekapitána Malikadiho byla konstrukce velice rychle dokončena a dne 24. února bylo zařízení bez předchozích testů uvedeno do činnosti. Poté se objevil obrovský objekt, zahalený do dvě stě kilometru široké aureoly, na jejímž okraji stál VOLAČ.

Komandu Nového USO, které vedl Roi Danton, se podařilo VOLAČ infiltrovat ještě před jeho dokončením. Čtyři Pozemšťané však nakonec museli uprchnout a díky zásahu jednoho z traitanků padli do zajetí Kolony. Z VOLAČE se po splnění jeho úkolu stal pouhý vrak, pomalu driftující ke slunci, u něhož byl sestaven.

Služebnický hrad CRULT, spolu s Inspektorem postupu Antakurem z Bitveltu, který tedy koncem února 1345 NGL dorazil ke Gamma–Makon, byl pak po delší čas nedosažitelný díky strangeness efektům.


Zdroje

PR 2337, PR 2338, PR 2339, PR 2342

Aktuální data:
18.1.2022
1565 před NGL
36. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459597.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál