Perry Rhodan 2337 (Česká obálka) Perry Rhodan 2337 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2337
Název:Mezi Profozeuty
(Unter Prophozeuten)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:2. června 2006
Vydáno v češtině:2017
Čas děje: 1345 NGL
Jsou pokládáni za hyeny kosmu – a jsou nadějí Terry
Hlavní postavy románu:

Monkey – Šéf USO nezasvěcuje do svých plánů ani svého zástupce.

Roi Danton – Syn Perryho Rhodana začíná realizovat odvážný plán.

Zerberoff – Duální kapitána navštíví Terminační herold a přijme dlouho očekávaný rozkaz.

Elraum Prinz Murál – Designovaný následník trůnu se jen málo obává nebezpečí.

Tobi Sullivan – Specialista USO je vybrán podle zajímavého kritéria.

Na Zemi a planetách Mléčné dráhy se roku 1344 nového galaktického letopočtů – to odpovídá roku 4931 starého letopočtu – odehrají závažné změny, které si doposud nikdo nedokázal ani představit. Do Galaxie vpadla Terminační kolona TRAITOR, gigantická vesmírná flotila Mocností Chaosu. V bezprostřední blízkosti pozemského domova – v nedaleké Hangayi – má vzniknout negasféra, životu nepřátelská sféra. Mléčná dráha má této oblasti posloužit jako zásobárna.

Jádro, duševní kolektiv, zapřísahá Perryho Rhodana, aby a každou cenu ochránil Zemi a Sluneční soustavu před silami Chaosu. Nakonec se skutečně podaří odrazit údery vojsk Terminační kolony za pomoci štítu TERRANOVA, avšak loďstvo Kolony obléhá domovský systém lidstva.

Ale i na jiných místech vznikají buňky odporu. Jednu z nich představuje USO – United stars organization. Její vůdci Monkey a Roi Danton jsou připraveni postavit se na odpor postupujícímu Chaosu. Odeberou se dokonce MEZI PROPHOZEUTY...

Na velitelství nového USO je zkoumán získaný traitank, ale veškerá technologie Terminační kolony je zapouzdřená a tak není prozatím dosaženo žádného pokroku. Jsou však nalezeny čtyři kompletní skafandry Mor’Daerů – a každý je vybaven generátorem temnopole. Zkoumání tohoto maskování však není možné, protože každá jednotka kolony je schopna zaplé pole najít. Nastane však pravý čas pro uplatnění vědomostí z roku 1337 NGL získaných v systému Antares: plavidla, která se účastní stavby obrovské kulové lodi o kterém se v rádiových depeších hovoří jako o VOLAČI jsou plavidla Prophozeutů – a ti nedokáží temnopole odhalit. Šéf USO Monkey tedy vyvine plán jak čtyři z jeho lidí infiltrovat mezi Prophozeuty.

VOLAČ je budován na povel Terminačního herolda. Mezi Prophozeuty se říká, že kvůli příchodu inspektora postupu Antakura z Biveltu, který má do Mléčné dráhy dorazit až z protochaotického vesmíru – a na tuto dlouho cestu potřebuje naváděcí signál VOLAČE. Pro konstrukci takového zařízení je však zapotřebí obrovské množství hyperkrystalů. A právě Prophozeutům je zadán úkol krystaly dodat. Jedním z dodavatelů je i Elraum princ Murat, který je právě uprostřed boje o své nástupnictví. Jeho otec, současný idol jeho Rauke (tzn. jeho širší rodiny, klanu), umírá a Elraum musí soupeřit s jeho po moci dychtící sestře. Na jednom z letu TRAIGOT továrny TRAIGOT 0313 za zásobami hyperkrystalů narazí Elraum na trosky malé Terranské lodě. Když se pokouší najít v ní cokoli užitečného, náhle se zjeví TRAJAN a Elraum prchá. Netuší však, že je sledován čtyřmi specialisty USO, kteří se ve vraku schovávali a jsou schováni pod vlivem temnopole. Roi Danton a tři další specialisti USO se tak stávají černými pasažéry na Elraumově lodi.

Na lodi prophozeutí jsou specialisti svědky toho, jak je na Elrauma připravován atentát teroristy najatými jeho sestrou. Princ prchá, ale jeden z útočníků se pokouší nalíčit na něj bombu – v hangáru, kde se skrývají i Roi a jeho lidé. Roi nemá na výběr a musí Prophozeuta paralyzovat. Tím se ale také odhalí a Elraum je tak objeví. Naštěstí jsou skafandry upraveny tak, aby vypadaly že se v nich nacházejí ještěrkovití Mor’Daerové. Roi na sebe bere roli inpektora kolony a dožaduje se od prince vysvětlení okolností atentátu. Elraum neodhalí lest a je připraven dopravit údajné Mor’Daery na místo, kde je stavěn VOLAČ. Události okolo atenrátu i inspektorů jsou však uchovány v tajnosti. Pří návratu do svého Ruferu Elraum zjistí, že jeho otec je již mrtev. Elraum usedne na trůn a konfrontuje svojí sestru s informacemi ohledně atentátu. Ta je tímto dle pravidel svého lidu zneuctěna.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál