Perry Rhodan 2338 (Česká obálka) Perry Rhodan 2338 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2338
Název:V moci VOLAČE
(Im Bann des RUFERS)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:9. června 2006
Vydáno v češtině:2017
Čas děje: 1345 NGL
Tým USO v akci – na staveništi Terminační kolony
Hlavní postavy románu:

Roi Danton – Nositel buněčného aktivátoru odkryje tajemství VOLAČE.

Malikadi – Duální vícekapitán sní sen o budoucnosti.

Tobi Sullivan – Mladý specialista USO čeká na svou velkou šanci.

Jenice Araberg a Novescu Mondu - Dva specialisté USO jdou vědomě do nebezpečné akce.

Na Zemi a planetách Mléčné dráhy se roku 1344 nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4931 starého letopočtu – odehrají závažné změny, které si doposud nikdo nedokázal ani představit. Do Galaxie vpadla Terminační kolona TRAITOR, gigantická vesmírná flotila Mocností Chaosu. V bezprostřední blízkosti pozemského domova – v nedaleké Hangayi – má vzniknout negasféra, životu nepřátelská sféra. Mléčná dráha má této oblasti posloužit jako zásobárna.

Jádro, duševní kolektiv, zapřísahá Perryho Rhodana, aby a každou cenu ochránil Zemi a Sluneční soustavu před silami Chaosu. Nakonec se skutečně podaří odrazit údery vojsk Terminační kolony za pomoci štítu TERRANOVA, avšak loďstvo Kolony obléhá domovský systém lidstva.

Ale i na jiných místech vznikají buňky odporu. Jednu z nich představuje USO – United stars organization. Zástupce jejího velitele Roi Danton se s týmem specialistů odebere na nepřátelské území, kde vzniká tajemný útvar. Přitom se ocitne V NITRU VOLAČE...

Roi Danton se spolu se třemi dalšími specialisty USO nachází na palubě VOLAČE, kam již dříve pronikli. Jelikož nemohou používat temnopole ukořistěných skafandrů, slouží jim jako ochrana jen maskovací obleky napodobující Mor‘Daery. Zatímco se snaží přijít na účel celé stavby a na to jak ji efektivně zničit, jsou opakovaně identifikováni jako cizinci. Naštěstí ale dokáží zabránit tomu, aby byly tyto zprávy předány dál a mohou se tak uvnitř stavby volně pohybovat. Stále však nechápau účel většiny toho, co se ve stavbě nachází – ve stavbě jsou například typicky zapouzdřené hi-technologie Terminační kolony, zbytek strojového vybavení ale tvoří naopak zastaralá a primitivní technologie. Z toho mohou pouze vyvodit záměr, že VOLAČ má být pouze na jedno použití. Nakonec však přeceněn získají nějaké informace. VOLAČ má být sextadimová bóje, které je schopna poslat naváděcí signál do jiného vesmíru Inspektorovi postupu pro Mléčnou dráhu – Antakurovi z Biveltu.

Vedením nad stavbou VOLAČE je pověřen ambicemi a nenávistí k Zerberoffovi poháněný duální vícekapitán Malikadi. Neustále pohání práci dopředu a žádá dokončení do tří dnů – to sice může být splněno, ale VOLAČ pak bude aktivován bez zkušebního provozu. Jakmile je aktivován, objeví se hyperenergetický potenciál a dojde ke strangeness efektům. Uvnitř VOLAČE už potom není možné přežít.

Na poslední chvíli se čtyřem lidem z USO podaří, aby se dostali z nebezpečného vlivu, v oblasti však již nejsou žádné jednotky TRAITORu na kterou by se mohli vetřít. Pak však spatří diskovitou loď – Roi Danton věří, že jde o Space-Jet z TRAJANu, ale jde traitank. Roi a jeho společníci jsou zajati. Mají být předvěděni před Zerberoffa do pevnosti koloby TRAICOON 0099.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál