Perry Rhodan 2336 (Česká obálka) Perry Rhodan 2336 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2336
Název:Fotbalový zázrak
(Das Wunder von Terra)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:26. května 2006
Vydáno v češtině:2017
Čas děje: 1345 NGL
Před děly Terminační kolony – lidstvo čelí hrozící zkáze
Hlavní postavy románu:

Junior Solari – Tváři v tvář Terminační koloně TRAITOR přeroste fotbalista sám sebe.

Catalina Tampa – Jako novinářka se žena z Terranie zajímá o fotbal.

Homer G. Adams – Ve 20. století narozený nositel buněčného aktivátoru je zapřisáhlý fanoušek fotbalu.

Perry Rhodan – Pozemšťan hájí domov lidstva v beznadějně vyhlížejícím konfliktu.

Na Zemi a planetách Mléčné dráhy se roku 1344 nového galaktického letopočtů – to odpovídá roku 4931 starého letopočtu – odehrají závažné změny, které si doposud nikdo nedokázal ani představit. Do Galaxie vpadla Terminační kolona TRAITOR, gigantická vesmírná flotila Mocností Chaosu. V bezprostřední blízkosti pozemského domova – v nedaleké Hangayi – má vzniknout negasféra, životu nepřátelská sféra. Mléčná dráha má této oblasti posloužit jako zásobárna.

Jádro, duševní kolektiv, zapřísahá Perryho Rhodana, aby a každou cenu ochránil Zemi a Sluneční soustavu před Mocnostmi Chaosu. Nakonec se skutečně podaří odrazit údery vojsk Terminační kolony.

Ale obrovská vesmírná flotila Terminační kolony TRAITOR stále ještě obléhá ochranný štít kolem Solárních planet. A zatímco se situace dále přiostřuje, začíná ZÁZRAK TERRY...

Na konci léta 1344 NGL se týmu Luna Levitator poprvé za 40 let podařilo dostat se do závěrečného kola Solárního fotbalového mistrovství. Mistrovství se bude kona v lednu a únoru 1345 NGL na stadiónu v Terranii. Tým z luny je v pozici outsiderů, ale jejich trenér – fotbalový veterán – ve svůj tým věří. Hlavními hráči týmu jsou „desítka“ Junior Solari, Haudegen Morg D’Accuzu a Toto Ambest. 4. ledna dorazí tým do Terranie. Tam se mladý Solari hned na první tiskové konferenci bezhlavě a na první pohled zamiloval do novinářky z kanálu Alboin3D Tampy Cataliny.

Mimo systém Sol dál eskaluje hrozba TRAITORu – 6. ledna je zde již přes 4000 traitanků a stále přilétají další. Během této doby zautočí na štít – zřejmě jen z pokusných důvodů – 484 traitanků. Krystalický štít tento útok odrazí téměř bez námahy.

Na Zemi život pokračuje dál. Ačkoli je trivideo plné hrozeb od Mocí chaosu, události kolem fotbalového mistrovství se tlačí čím dál více dopředu. 9. ledna v Garbus Musik Hall se koná zahajovací banket, kterého se účastní všichni hráčí z 32 týmů, tisk i VIP. Na banketu dojde k potyčce mezi D’Accuzem a Solarim – defenzivní záložník považuje „desítku“ za slabocha. D’Accuzzu si několikrát nevhodně dovolí na Catalinu – to vede k tomu, že po uši zamilovaný Solari vyvolá rvačku, ze které si však odnese zlomeninu (čehosi).

Trenér není z konfliktu nadšený, ale jako vysloužilý veterán – major LSP – umí vytěžit výhody kde to jen jde a prostě tisku řekne to co chce tisk vědět : za trest nechá dva hráče na neurčitou době na lavičce (a tohle prosím překládá někdo, kdo ví u fotbalu jen co viděl v Klabzubově jedenáctce…). V zákulisí se příběh odehrává trochu jinak: trenéra ani nenapadne posílat hráče domů – Junior ma do konce mistrovství zákaz setkat se s Catalinou. Ta jej však kontaktuje textovkou… Junior je zmatený, ale do začátku hry už je jen málo času…

S různými obtížemi tým Luna Levitator postoupí až do semifinále proti týmu Severná hvězda Terranie, v kterém hraje i fotbalový bůh Cedric van Zeder. Hra se odehrává 3. Února. Junior však zjistil, že jeho trenér tlačí na Catalinu aby se nesetkali – trenér podřizuje úspěch ve hře všemu. Favoritem nadcházejícího souboje je zcela jasně Severní hvězda. Až do 95. minuty je skóre 2:1 pro Severní hvězdu – sázky na tým Luny se zdají být ztracené. Pak se však stanou dvě věci téměř současně : Solari je faulován a hra je zrušena. Civilní důstojník obrany (?) Akma Ospital přijímá zprávu, že 8712 traitanků přechází do útoku na štít. I tentokrát se podaří útok odrazit, ale Jádro je na pokraji zhroucení a nutně potřebuje pomoc.

Smůla týmu pokračuje (kdo by se staral o TRAITOR) : 6. Února dojde k odvetě, Solari je po těžkém faulu sice fyzicky uzdraven, ale psychicky na tom není dobře – s tím se svěří i trenérovi. Ještě před přestávkou volá na stadion Catalina Tampa – Solari je štastný, že žije, ale převaha týmu Severní hvězda je drtivá. Až do 90. minuty, kdy kvůli dalšími foulu na Solariho následuje penalta. Tu střílí D’Accuzzu a proměňuje ji. O chvíli později je hra u konce a Junior může konečně strávit svoji první noc s Catalinou.

Mimo systém TRAITORu dál neúnavně hromadí loďstvo. Více než 17 000 traitanků, mezi nimi i lodě / Prophozeuten/. Na Zemi jde život dál. 10. Února se na stadionu koná finále mezi Asia Dílí a Levitatorem. V 20:00 Terranijského času hra začíná. Perry Rhodan umožnil dokonce i posádkám loďstva a PREATORIE sledovat zápas. V 20:48 dojde k dalšímu útoku – 17 424 traitanků zaútočí na štít. Poplach na stadionu opět vyhlašuje Alma Ospital, hráči i diváci však odmítají opustit před koncem druhé půle stadion – energetické hodnoty útoku jsem beztak takové, že při prolomení štítu hrozí zkáza celého systému. Rhodan uznává a podporuje psychologický efekt hry a skandování fanoušků „Terra slaví“ a dokonce vysílá [trivideo|trivideový]] signál přes krystalický štít do lodí TRAITORu. Služebníci mocí Chaosu jsou tím zdeptání a kromě toho si lámou hlavu na tím, co je to „ofsajd“. Na konci Levitator vyhrává hru 2:1. Koncentrovaná energie palby traitanků štít neprolomila – zatím.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál