Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1566
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1566
Název:Závěť hrdiny
(Vermächtnis eines Helden)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
Objeví Shantskou bránu - most do Estartu
Hlavní postavy románu:

Stalker - muž jehož podvod se nepodaří

Alaska Saedelaere a Siela Correl - pronásledují Stalkera

Ankjard - mrtvý zanechává odkaz

Lamndar Morcör - siganská archeoložka

Ronald Tekener - velitel estartské expedice

Pod vlivem heraldické pečetě prožije Ronald Tekener na Paro ve snové sekvenci náhodnou smrt somerského portálového mistra Ankjarda a dozví se přitom, že Somerové se účastnili stavby Shantské brány, ve volném prostoru visící Heraldické brány, a že už tehdy existovali tři další objekty tohoto typu - Charimcharská brána, Chargoncharská brána a Hamošská brána1). Když model pomníku ESTARTU dočasně zmizí, narazí archeoložka Lamnar Morcör a další dvě Siganky na krystaly, které artefakt chrání. V nich jsou uloženy poziční data jen pět set světelných let vzdálené Shantské brány. Chargoncharská a Hamošská brána jsou vzdáleny každá čtyři miliony světelných let od Shantské brány.

Mezitím zaměří Stalker, který Salaam Siina mezitím přemluvil, aby společně spolupracovali při cestě domů, pětidimenzionální otřesy, které vyvolala transitní aktivita Shantské brány, a dorazí s HARMONIÍ ke stanovišti brány. Dvojklonná Heraldická brána je pět set metrů vysoká, dvě stě metrů široká a na nejužší straně má sto metrů. Pro pochybnou roli, kterou Pterové v Estartu hráli, je Stalker zatčen. Také MATKA, která s Alaskou Saedelaerem a Sielou Correl později dorazí do blízkosti brány, je Somery napadena. Aby otestoval funkčnost právě opravené brány, svolí somerský portálový mistr Sharphal 19. prosince 1172 NGL, aby Nakk Guineer, řídící mistr Shantské brány, HARMONII a MATKU, na kterou nastoupil Nakk Ciloreem jako navigátor, přenesl do Chargoncharské brány.

ROBIN, který Shantskou bránou chce proletět, aby si tak ukrátil cestu, zůstane poblíž brány a o tři dny později zachytí zkreslené rádiové impulzy obou lodí, které dorazily do mocenské oblasti ESTARTU2).