Perry Rhodan 1567 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1567
Název:Vyvolení
(Die Auserwählten)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: kolem 1145 - 1173 NGL = kolem 4732 - 4760
Mírostrůjci na cestách - jejich politika je nový začátek
Hlavní postavy románu:

Hagea Scoffy - Mírostrůjkyně zůstává věrná

Bransor Manella - nový nositel aktivátoru

Bury Comansor - Mírostrůjce ztrácí své schopnosti

Reginald Bull - Pozemšťan na »lovu Linguidů«

Tallaron - Thort Ferronů

Na první, už šedesát let Linguidy kolonizované planetě Dauho v systému Riffo, potká Mírostrůjce Bury Comansor se svým žákem Bransorem Manellou1) šestiletou Hageu Scoffy, která disponuje »talentem«, ale odmítá ho cvičit. Aby jí konfrontovali s významem jejích schopností, vyprovokuje Comansor konflikt mezi linguidskými osadníky a skupinou inteligentních stromů, který Hagea vyřeší, zatímco pomocí tance vytvoří dorozumění mezi kolonisty a rostlinami. Děvče se poté přidá k Mírostrůjci.

Když Comansor o pár let později svůj talent ztratí, stane se Manella Mírostrůjcem, převezme loď svého bývalého učitele a dá jí jméno COMANSOR. Hagea Scoffy vstoupí do družiny Frando Alaie2), stane se nakonec sama Mírostrojkyní a dostane CALDERO.

Když ID v prosinci 1171 NGL předá buněčné aktivátory čtrnácti Mírostrůjcům3), pozoruje Hagea Scoffy, která žádný život udržující přístroj nedostala, při setkání s Aramusem Shaenorem, Dorinou Vaccer, Yoahnuhem Herrahem4) a Farid-a-Nesramem5), jak se tito Linguidé změnili a začínají se považovat za vůdce svého národa. Při konferenci Mírostrůjců na lingorském měsíci Sagno Cliff6) rozhodnou noví nositelé aktivátoru v prosinci 1172 NGL vštípit svému národu, který až doposud žil v anarchii, zákony a vychovat ho k disciplíně, sebeovládání a kosmickému myšlení, aby tak dosáhl nového kosmického pořádku7).

Hagea Scoffy se stáhne do ústraní. V lednu 1173 NGL se vydá na cestu na Ferrol v soustavě Vega8), aby tam zkoumala historické záznamy o kontaktu Ferronů s ID9). Nositeli aktivátoru Bransoru Manellovi, který jí doprovází, se podaří přesvědčit Thorta Tallarona, vládce Ferronů, pro věc nového galaktického pořádku Linguidů. Ani Reginald Bull, který na Ferrol přiletěl, aby se setkal s Hageou Scoffy, nemůže Thorta přemluvit. Když Bull v souvislosti se slabostí Linguidů na pětidimenzionální fenomény10) poukáže, že nárok Mírostrůjců na přední roli v galaktickém společenství národů je směšný, vyjádří se Manella být připraven použitím transmiteru ukázat, že tato vada patří minulosti. Manellyho pokus s pomocí deflektoru a holoprojektorů provést fiktivní průchod transmiterem Bull zmaří. Linguida poté riskne ale skok transmiterem a přečká ho, aniž by svoje Kima ztratil.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál