Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1552
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1552
Název:Tolotův teror
(Tolots Terror)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1150 - 1172 NGL = 4737 - 4759
Haluťan dovádí - ve vlasti Mírostrůjců
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot - Haluťan dovádí

Prina Mauenhaudi - starostka Sagno Ciff

Baron Singhal - nepodařený adoptivní syn

Aramus Shaenor - Mírostrůjce se ukryje

Perry Rhodan - uklidní postiženého amokem

Na Sagno Cliff si Prina Mauenhaudi, která zde plní funkci starostky, vezme k sobě Barona Sighala, jehož matka v roce 1150 NGL zemřela při porodu. Chlapec vykazuje již brzy neporozumění a odmítání učení svého národa a má na Linguida neobyčejný stupeň egoismu a agresivity. Ve dvanácti letech se začíná zabývat historií osídlení systému Teshaar a Segno Cliff. Nakonec ukáže své nevlastní matce zbytky cizími astronauty před tisíciletími na měsíci obsazené tvrze, kterou objevil během svých výletů a jejíž existenci Mírostrůjci zřejmě už dlouho tají. Objev na Linguidy na Sagno Cliff ale udělá jen sotva dojem, a Sighal se zahloubává stále víc do zkoumání galaktopolitických souvislostí, zatímco Prina Mauenhaudi bojuje pro výstavbu jazykové školy na svém měsíci.

Když Icho Tolot na Sagno Cliff přistane a svým puzením podněcovaným běsněním ohrožuje město a zejména keře Kima jeho obyvatel, naláká ho Sighal ke staré tvrzi a aktivuje její atomový reaktor, aby Haluťana zabil. Tolot, který puzení jen předstírá, protože chce Aramuse Shaenora ohrožením jeho keře Kima přimět k reakci, přežije díky schopnosti měnit molekulární strukturu svého těla.

Když Aramus Shaenor, Mesta Saronove a Kelamar Tesson přistanou na Sagno Cliff, aby Tolota ukonejšili, musí Reginald Bull, Atlan a Perry Rhodan, kteří mezitím na měsíc Lingory dorazili, stejně jako Haluťan zjistit, že ID shromážděné aktivátory buněk, až na dva naprogramované na Rhodana a Atlana, předala čtrnácti Mírostrůjcům, kteří Poutník navštívili.

Na prosbu Priny Mauenhaudi se rozhodne Aramus Shaenor vyléčit Baron Sighala a jeho keř Kima1).