Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1554
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1554
Název:Monosovy děti
(Kinder des Monos)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
Jsou zasvěcení smrti - ale bojují rozhořčeně o svůj život
Hlavní postavy románu:

Generál - velitel Monkinu

Ailka a Shohank - bionti ze Skiagatanu

Atlan - Arkonidan se zajímá o historii svého národa

Perry Rhodan - Pozemšťan spouští osvobozovací akci

Dorina Vaccer - Mírostrůjkyně mezi rukojmími

Na Arkonu zkoumá Enderoa období mezi roky 6100 a 6000 před Kristem, aby přišel na stopu osudu TARKONISU. V této epoše, která byla označována jako Období Demaronu, ve které válka proti dýchačům metanu1) a boje proti Druufům2) ležely již tisíciletí zpět, dosahovalo Velké impérium Arkonidanů své maximální velikosti. Obsahovalo sto tisíc průmyslových planet, z toho padesát tisíc kyslíkových světů s právě jednou miliardou obyvatel, a asi pět tisíc z Arkonidanů pocházejících národů. Skonani si udržovali obchodní monopol3), a existovaly již první plány k postavení robota Regenta4). Zničením robota Regenta5) a zkázou Arkonu III bylo ale ztraceno mnoho detailních dat, takže Enderoa je odkázán na rodiné archivy a soukromá data.

Na Arkonu I vydá Rada dvanácti linguidským Mírostrůjcům Dorině Vaccer, Aramusu Shaenorovi a Yoanu Herrahovi povolení působit v M 13. Zatímco Yoanu Herrah obrátí svůj ALPEK7) k planetě Naat6), odlétá Dorina Vaccer a Aramus Shaenor k planetě Archetz v systému Rusuma, kde Linguidé chtějí získat Skokany pro novou galaktickou organizaci jako alternativu ke Kosmické hanze. Atlan se kromě toho dozví, že Mírostrůjkyně Cebu Jandavari8) na Paricze9) navázala kontakt se Supertěžkými10).

Protože se v Mléčné dráze mezitím všeobecně rozšířilo, že Mírostrůjci dostali od ID buněčné aktivátory, chopí se na Skiagatanu, páté planetě nedaleko od M 13 ležícího slunce Plaun, »Generál« »Monosových dětí« plánu opatřit si jeden takový život udržující přístroj. »Monosovi děti«, kterým se říká také Monkini, jsou genetickými manipulacemi během Monosovy éry vzniknuvší Bionti, kteří provozují interstelární pirátsví. Kvůli jejich omezené době života a sterilitě se považují za zasvěcené smrti.

Zatímco Rhodan a Atlan následují Dorinu Vaccer a Aramuse Shaenora do systému Rusuma, vynoří se tam kosmická loď Monkinů. »Generál« ohrožuje Archetz s transformačními děly a požaduje jednoho Mírostrůjce jako rukojmí. Rhodan se nabídne jako pilot Dorině Vaccer, která se dá k dispozici, a je společně s Linguidkou Monkiny odvezen na Skiagatan. Rebel Shohank, který poškozením stromu Asor uvedl do nebezpečí ekologii oázy Parais na monkinském světě, ukradne Generálovi buněčný aktivátor, který ho mezitím Mírostrůjkyni odebral, ale Ailka, milenka Generála, ho získá zpět. Její milenec ale zemře, dříve než opět získá život udržující přístroj. Perry Rhodan, který v umírajícím Generálovi pozná Bionta Zoporra, kterého před dvaceti osmi lety potkal v systému Kyon11), dá aktivátor zpět Dorině Vaccer12)

Theta z Arigy oznamuje, že Erendoa objevil něco, co označuje za hanbu arkonidského národa.