Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1579
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1579
Název:Roi Danton, pirát
(Roi Danton der Pirat)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Bojuje za svobodu a důstojnost - jako vesmírný pirát
Hlavní postavy románu:

Rio Danton - Perry Rhodanův syn se stává vesmírným pirátem

Cebu Jandavari - Mírostrůjkyně má být přelstěna

Marfin Kinnor - navigátor MONTEGO BAY

Goosfor Larenga - zvláštní Arkonidan

Paylaczer – nesvědomitá Pariczanka

Aby na sebe zaměřil pozornost linguidských Mírostrůjců, získal jejich důvěru a dostal se na stopu jejich plánům, působí Roi Danton s MONTEGO BAY jako pirát. Z posádky lodi, která byla po předstírané vzpouře téměř zcela vyměněna za kriminálníky z planety Lepso1), znají jen Gensech Timol, Zachary Erbten a Taika Mongue, tři bývalí svobodní obchodníci z planety Phoenix2) a ertrusanský klon Marfin Kinnor Dantonovo tajemství. Zdánlivě nesprávně přepadne Daton pariczanskou obchodní loď, která odváží linguidské kolonisty na Foghu, a dá Angque Jandavari, příbuzné Mírostrůjkyně Cebu Jandavari3), důkaz, že jeho pirátství má účel posílit jeho cenu u ID. O čtrnáct dnů později Cebu Jandavari, která se pod vlivem svého buněčného aktivátoru stala albínkou, vezme Roie Dantona a jeho muže do osobní služby, poté co MONTEGO BAY, domněle nedopatřením přepadne její delfínovitou loď LOMORON, která je eskortována válcovitými loděmi Supertěžkého Marczinkora.

Z pověření Mírostrůjkyně předá Danton na Archetzu informace o obchodu linguidského vedení s Kosmickou hanzou Skokanům. Podle očekávání se cítí bít galaktičtí obchodníci zrazeni, protože jim Mírostrůjci slíbili, že jim vrátí původní roli v kosmickém obchodu4).

Po zajížďce k linguidskému koloniálnímu světu Aluf v systému slunce Colqik, kde Cebu Jandavari navštívila svůj vzrůstající keř Kima, odlétají LOMORON a MONTEGO BAY do systému Punta-Pono5). Během jednání Mírostrůjkyně s Pariczany jsou Danton a jeho piráti zapleteni do krvavého mocenského boje mezi Marczinkorem, admirálem Tarpinů a Paylaczer z LETICRONU6), kteří usilují o úřad Coruna z Parcizy5). Marczinkor a Tarpin jsou zabiti a Arkonidan Goosfor Larenga, který paramechanickými experimenty na Lepsu získal schopnost předpovídat budoucnost, přijde rovněž o život. Cebu Jandavari najme nakonec novou Coruna z Pariczy, Paylaczer, a její flotilu jako obrannou moc linguidského impéria. Tím podřídí Mírostrůjci svůj národ, který žil dosud v sociálně-harmonické svobodě, vojenské policii.

LOMORON a MONTEGO BAY odletí k systému Teshaar.