Perry Rhodan 109 (Česká obálka) Perry Rhodan 109 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 109
Název:Blokáda Lepsu
(Der Blockadering um Lepso)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2103
Flotila přichází - a nákladní lodě plné smrti dostávají příkaz ke startu...
Hlavní postavy románu:

Dr. Edmond Hugher - Probouzí se z poblouznění

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria

Jefe Claudrin - Velitel IRONDUKE

Gucky - Když se Antiové odstíní, je i nejlepší mutant bezmocný

Gal Tam - Předseda vlády Lepsa

Tu Pöa - Jeden z fanatiků

Také Země a světy Velkého impéria jsou zaplaveny závislými na Liquitivu. Velké rozšíření drogy spočívá v jejím omlazovacím účinku, které je vyvoláno během prvních pár let jejího užívání.

Pátráním se zjistilo, že Thomas Cardif, který žije pod identitou Edmonda Hughera na Zalitu1), kde je hlídan od doby, co mu byla hypnoblokem změněna osobnost, byl již dávno nahrazen dvojníkem - robotem. Antiové, kteří mu před více než třiceti lety umožnili opustit Zalit, mu zprostředkovali studium medicíny na vysokých školách na Aralonu. Od té doby pracuje Hugher na Lepsu na výrobě Liquitivu.

O pozastavení dalšího šíření drogy se postará flotila složená z lodí Pozemšťanů a arkonských robotských křižníků, která zablokuje planetu Lepso. Flotila Supertěžkých, kteří na žádost lepsanského premiéra Gal-Tama napadne blokádní flotilu, je zahnána robotskými loděmi. Když John Marshall a pět dalších telepatů terranského Sboru mutantů s pomocí swoonského přístroje zachytí individuální mozkové frekvence Hughera, kneží Báalolu mu je změní a zruší přitom hypnoblok. Thomas Cardif díky tomu objeví svou pravou identitu. Zjištění, že mu ukradli padesát osm let života, jenom prohlubuje jeho nenávist k Perry Rhodanovi3). Spolu se sto padesáti Antii se Rhodanův syn pokusí prolomit blokádu ve válcovité lodi Skokanů. Ochranný štít lodi posílený báalolskými parasilami se stane neproniknutelný a útěk se podaří.

Jen nepatrné množství Liquitivu, které objeví na Lepsu, svědčí o tom, že tento svět není obrovskou továrnou na výrobu tohoto jedu, ale že se jedná jen distribuční stanici.

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál