Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1580
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1580
Název:Záhadná Kima
(Rätselhaftes Kima)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Objev v Zonai - výzkumník chce rozluštit hádanku svého národa
Hlavní postavy románu:

Sando Genard - zkoumá Kima

Boota Bugenete - Sandova žena

Yankipoora - agentka Kosmické hanzy

Roi Danton - Rhodanův syn ve službách Linguidky

Nasazení hyperprostorových zvědů proti Mírostrůjcům nosící aktivátory1) přiveze Sato Ambushe v dubnu 1173 NGL na myšlenku, podniknout podobný pokus s Paranakkem2), ale Nakkové na Akkartilu přístroj nevydají.

5. července 1173 NGL musí Ambush, Myles Kantor, Perry Rhodan, Atlan a Gucky zjistit, že vyhodnocení expedice do Andromedy3) podalo jen málo hmatatelných výsledků. Protože na Lingoře nalezený buněčný aktivátor4) kvůli časovému paradoxu5) desítky tisíc let existoval dvakrát, interpretuje Ambush jeho negativní strangeness jako strangeness času6). Informaci, že buněčné aktivátory »Mistrů ostrovů« měli vykonávat stabilizující účinek na prostor a čas7), zvýší zájem projektu UBI ID o aktivátory Mírostrůjců.

Na Lingoře je linguidský badatel Sando Genard mezitím stále více zastrašován žákem Mírostrůjce Aramuse Shaemora, poté co v blízkosti vykopávek v Zonai8) objevil v jeskyni skalní kresby z rané doby svého národa, které jsou pro něho klíčem k pochopení Kima. Ačkoliv ho Kosmická hanza nepřímo přes Yankipooru9), v masce Linguidky vystupující agentky, podporuje, je unesen Genard Supertěžkými.

Perry Rhodan zažije 15. července na Lingoře, jak nositelé aktivátorů za velkých ovací informují svůj národ od růstu svých keřů Kima a svých Kima, vydávají nové zákony a oznamují dosažení Supertěžkých do pozice policie. Roi Danton, který na Rhodanův rozkaz a se souhlasem Cebu Jandavari pátrá po Sando Genardovi, ho najde v lodi Supertěžkého Murskaczara. Při boji s Pariczany je badatel smrtelně zasažen, ale stačí Dantonovi a jeho společníkům prozradit, že jeskyně Kima obsahuje pravdu o smíšení Tefrodů a Arkonidanů a o vzniku Kimy. Umírající Genard se zmíní o »falešném řetězu« a o »větvi, na které předkové Linguidů semkli, aby neztratili vztah k realitě«10), a tvrdí nakonec, že nesmrtelnost bude pro Mírostrůjce osudná.