Perry Rhodan 1532 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1532
Název:Lasim a Paranakk
(Lasim und Paranakk)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1171 NGL = 4758
Stroj je zkoušen - Nakkové a lidé společně pátrají
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan hledá kontakt se svou dcerou

Idinyphe - »osvícená«

Willom - Idinyphin učitel a mentor

Sato Ambush - pararealista vyvine stroj

Paunaro - šéf Nakků na Akkartilu

Zatímco s Willomem v ANEZARU odlétá na Akkartil1), se Perry Rhodan zas a znovu snaží o rozhovor se svou dcerou, ale Eirene/Idinyphe, která trpí vnitřní rozháraností a sebepochybnostmi, svého otce ignoruje.

Na Akkartilu ukazuje Sato Ambush2) Rhodanovi Simulátor ticha (Lasim), nově vyvinuté překládací zařízení, které transformuje lidskou řeč do impulzů o frekvenci mezi dvaceti a osmnácti tisíci heefy, ve kterém probíhá pětidimenzionální komunikace Nakků. Se vzhledem ke zkušenostem při pararealistickém ošetřování Hamillerovy trubice3) zkonstruoval Ambush kromě toho Paranakk, stroj, který osoby ve svém okruhu působnosti může na určitý čas přesunout do paralelní reality. S jeho pomocí se chce dostat na stopu Poutníkovi. Poté co pokusy s Vazifarem4), robokočkou Nakka Ulthara, proběhly úspěšně, použijí Paranakk také Ambush a Rhodan. Nejprve se dostanou do parareality, ve které je zničena Andromeda, potom na ně ve westside Mléčné dráhy zaútočí militantní Linguidé a smrtelně je ohrozí. Aby si udělala jasno o perspektivě o svém budoucím vývoji, použije také Eirene potají Paranakk a dostane se na Arkonidany obydlenou umělou planetu Poutník. Dříve než jí Aronaar, projektovaná bytost ID, provrtá hruď oštěpem, přesune jí Paranakk zpět do standardního universa. Willom vysvětluje, že se Idinyphe nachází ve fázi přechodu, ve kterém by jí každý kontakt s Terranci, hlavně se členy její rodiny, mohl vrátit o roky zpět. Při svém dalším pokusu se Ambush a Rhodan přemístí rovněž na Poutníka a mohou z konstelace hvězd určit letopočet na rok 6312 před Kristem. Homunkem odbytí, se vrací zpět na svůj svět.

Zatímco neúmyslně použije Ambushovo naprogramování, zažije Eirene vizi Poutníka, kde Homunk, který zřejmě nezná Nový galaktický letopočet, mluví o roku 4028. ID se chová k Rhodanově dceři tak, jako by potkala neznámého Modrého Nakka, kterého sám označí jako Idinyphe. Také Rhodan a Ambush potkají v této pararealitě Nakka Idinyphe. Vyděšena svou budoucností, kterou věří, že viděla v tomto střetnutí, obrátí se Eirene nejdříve s pomocí na svého otce, objasní ale potom, že chce vyhledat kosmokratického posla Carfeše5).

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!