Perry Rhodan 1531 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1531
Název:Návštěva na Zemi
(Besuch auf Terra)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1171 NGL = 4758
Hosté na Zemi - zvláštní kvarteto se postará o senzaci
Hlavní postavy románu:

Daniela a Massimo Prioretti - turističtí průvodci na Zemi

Perry Rhodan - snaží se o dohodu

Homunk a Idinyphe/Eirene - cestují na Zemi

Kelamar Tesson - Mírostrůjce hraje neprůhlednou hru

Willom - Nakk se postará o překvapení

2. února 1171 NGL nabere ODIN a ANEZVAR kurz na Sluneční soustavu. Navzdory všemu naléhání nedá Homunk žádné vysvětlení o nepochopitelném chování ID. Aby v něm vzbudil porozumění pro svůj národ, pozve Perry Rhodan Willoma, aby navštívil Zemi. Nakk souhlasí. Protože ale nechce svým vzhledem vzbudit rozruch, požádá Willom Eirene/Idinyphe, aby se na jeho místě zúčastnila prohlídkové trasy a předala mu své dojmy. Po počátečním odmítání Rhodanova dcera souhlasí a převezme roli Idy. Na Rhodanovo přání se připojí také Homunk a promění se v Číňana Ho-Munn-Kuna. S odůvodněním, že musí zůstat u svých žáků, odmítne Mírostrůjce Kelamar Tesson1) Rhodanovu pozvánku k cestě. Zdůrazňuje ovšem, že mise devíti dalších Mírostrůjců bude dokončena nejpozději za dvacet dnů a připomíná slíbenou odměnu. Na otázku na důvody zájmu Linguidů o ID, odpívá, že on důvody pro to nezná.

Ida a Ho-Munn-Kun jsou svěřeni dvojčatům Daniele a Massimovi Priorettim, kteří jim ukáží významná místa na Zemi. Přitom Homunk osvobodí oba turistické průvodce ze život ohrožujících, psychických následků traumatického zážitku, který měli ve svém dětství na domovské planetě Quadrolon v sektoru Simban. 22. února zjišťuje Costa Alexoudis, který turisty s Venjou Apyrinem jako bezpečnostní referenti doprovázejí, že Tessonův žák Imodo Perenz skupinu tajně sleduje2). Stejného dne se Homunk oddělí od svých průvodců, unese pomocný člun ODINU, vyžádá si od NATHANA intergalaktické souřadnice a opustí Mléčnou dráhu.

Na Willomovo pozvání přijde Rhodan 25. února na ANEZVAR. Nakk, který právě vyslechnul Píseň z Lorelei, se zdá být nezvykle vnímavý a uzavře s Terrancem přátelství.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál