Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1539
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1539
Název:V Eastside
(In der Eastside)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1171 NGL = 4758
O obchodníkovi - a o úctyhodné bytosti
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener a Dao-Lin-H'ay - dva nerovní partneři se zajímají o temné obchody a o tajmeného mocného

Mei-Mei-H'ar - vysoká žena Kartaniňanů

Han-Shui-P'on - velitel podává zprávu

Perry Rhodan - Terranec odměňuje Mírostrůjce

Siliyit - Bluesan z Kyrdu

Dao-Lin-H'ay a Ronald Tekener1), kteří zjistili, že Topsiderové získali další zdroj pro zakázané zboží, využijí útoku Sashoyů2) na lodě Pinwheelských Kartaniňanů jako záminku, aby 12. května NGL na Kartanu provedli nový průzkum3). Nejdříve ale nemají úspěch. 20. května použijí starou odposlouchávací síť Voiců4) a jsou svědky, jak Han-Shui-P'on Mei-Mei-H'ar5) informuje o událostech na Arkonu a dozvědí se o plánované pouti Linguidů. Následně Kartaniňanka a Pozemšťan objeví, že vlivné kartanské kruhy, ke kterým patří také členové Han-Shui-P'onovi delegace, mají v úmyslu přes prostředníky v Mléčné dráze prodat Topsiderům roboty Ctl6) a díky vysokým finančním závazkům tam získat velký vliv. Ačkoliv je jedna z podezřelých, nemůže Dao-Lin-H'ay ovšem dokázat, že Mei-Mei-H'ar, vysoká žena, je do obchodu zapletená.

Dříve než Perryho Rhodana informují o novém obchodu se zbraněmi, jsou Dao-Lin-H'ay a Tekener přítomni, když Pozemšťan Mírostrůjcům přes Kelamara Tesson7) 4. června předá na Zemi odměnu za jejich výkon. Ačkoliv dostanou jen devadesát procent požadovaných dat a Rhodan se není ochoten bavit o zbytku informací, reagují Linguidé neobyčejně klidně8). Po rozhovoru s Rhodanem vyrazí Tekener a Dao-Lin-H'ay následně do Eastside, protože tam tuší místo výskytu Linguidy vážené bytosti ID.

6. června je ARDUSTAAR v sektoru Verth napaden 23 truillauskými mušlovitými loděmi a zachrání se s těžkými škodami v systému Peregat. 16. června přistanou v Trimaranu na hospodářským drancováním zničené a ruinami pokryté planetě Kyrd. Stáhli se sem do ústraní Cantary naklonovaní Bluesané, kteří byli po konci Monosovy diktatury na Gatasu nejdříve přátelsky přivítáni, brzy se proti nim ale kvůli jejich rychlosti množení vyvinula nevraživost. Vypráví Dao-Lin-H'ay, Tekenerovi a jejich druhům o humanoidovi, který kráčel ruinami jejich světa a potom zmizel, a o peletonu linguidských lodí, které po průletu systémem Peregat pokračovali dál do Ferduuru. Když se 30. června přiblíží Truillauné a na Kyrd nemilosrdně zaútočí, ARDUSTAAR odstartuje a odletí pryč.