Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1524
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1524
Název:Hodiny z Poutníka
(Die Uhren von Wanderer)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1170 NGL = 4757
Svět superinteligence - bloudí časem a prostorem
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec na stopě ID

Sato Ambush - pararealista se pokouší o kontakt

Eirene a Willom - Perry Rhodanova dcera a její mentor potkávají ODIN

ID - superinteligence je zmatená

Dem, Demar, Demaro a Demaron - obyvatelé různých období na Poutníku

Protože věří, že v událostech v sektoru Techma objevil stopu ID, požádá Perry Rhodan Sato Ambushe, který se stále ještě zdržuje na Akkartilu1), 3. listopadu 1170 NGL, aby s podporou Eirene požádal Nakky o spolupráci při hledání superinteligence. Idinyphe/Eirene je sice nejdříve rozhněvaná, že se musí podřídit Rhodanovi, který z jejího pohledu zneužil už neexistující vztah otec-dcera k egoistickým účelům, nechá se ale od Ambushe ukonejšit a přimluví se u Willoma2) pro Terrance.

Na Zemi sdělí Kelamar Tesson3), že mise devíti Mírostrůjců na Topsidery obsazené planety stojí krátce před úspěšným dokončením, a Rhodan pochopí, že Linguidé očekávají jen devět desetin požadovaných informací3), protože Efrema byla osvobozena bez jejich pomoci3).

10. listopadu odletí Rhodan s ODINEM do sektoru Techma a o tři dny později se tam setká s Willomovým ANEZVAREM. Přes vysílačku vysvětluje Nakk, že existuje mnoho stop, které ukazují k cíli, ale většina z nich vede do bláznovství. Rhodan nemá být zklamán, když ta, kterou mu ukáže, nebude správná.

Bezprostředně poté je Rhodan přemístěn na umělý svět Poutník a zažije z perspektivy jednoho Arkonidana několik epoch akonsko-arkonidských dějin, jako lovec Dem rané období, jako Demar středověk, jako Demaro počátek energetického období a nakonec jako Demaron dobu rozkvětu Velkého impéria kolem roku 6050 před Kristem. Rhodan pozná, že ID sám věří, že se v této době nachází a na jeho umělém světě jsou okopírována různá období z dějin Arkonidanů. Když superinteligence Pozemšťanovi předhodí, že se na Poutník vkradl za falešných předpokladů, zdůrazní ještě, že Perry Rhodan je určen pro jeden ze dvou buněčných aktivátorů4), které byly ID svěřeny do opatrování. ID ale vysvětluje, že příjemce tohoto aktivátoru se ještě nenarodil a Arkonidanům stanovená lhůta uteče teprve za osm tisíc let. Po bezcílném bloudění po umělém světě, je Rhodan 20. listopadu přesunut na ODIN, krátce po tom, co ANEZVAR s Willomem a Idinyphe/Eirene odletěl.