Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1521
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1521
Název:Bojovníci z Efremu
(Die Streiter von Efrem)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1170 NGL = 4757
Brání svůj domov - proti útoku Topsiderů
Hlavní postavy románu:

Freder Masoviek - lovec plazů

Noran Kosterny - prezident kolonistů z Efremy

Ragnan-Peto - topsiderský vojenský guvernér z Efremu

Perry Rhodan - Terranec zažije několik překvapení

Kelamar Tesson - Mírostrůjce

14. července 1170 NGL obsadí 151‘000 Topsiderů Efrem, první planetu jen 11.4 světelných let od Slunce vzdálené hvězdy Opra (Epsilon Indi). Na světě, který byl mezi lety 441 a 446 NGL obydlen terranskými uprchlíky, a jehož obyvatelé se stále ještě z větší části živí zemědělstvím, chovem dobytka a lovem, existuje odporová organizace »Pěst z Efremu«, která se zformovala již během Monosovy vlády, ale ještě nikdy nešla do akce, pod vedením lovce plazů Fredera Masovieka.

Aby se topsiderský konflikt vyřešil, přivolal předchozího dne z Humanidromu se vrátivší Perry Rhodan na 6. srpna po rozmluvě s Kallio Kuusinenem Linguidy na pomoc. Mírostrůjci Kelamar Tesson, Farid a-Nesram, Juubar Ulpit, Helon Quont, Pindor Gheekan, Landram Eshim, Mesta Saronove, Yoahnu Herrah, Cebu Jandavari a Narada Sonkar1), kteří již o třicet hodin později přiletí s deseti delfínovitými loděmi do Sluneční soustavy, žádají jako protislužbu za své úsilí kopie záznamů, které byly pořízeny v říjnu 1169 NGL při návštěvě bývalých nositelů aktivátorů na Poutníku2). Ačkoliv ho náhlý zájem Linguidů o ID podráždí, Rhodan souhlasí. Dříve než ale Tesson může navštívit Efrem, vynoří se tam 8. srpna krátkodobě Poutník, a Topsiderové z planety utečou. Několik opozdivších se ještěrů vypráví zmateně o vířivých energetických spirálách, které je pod hrozbou smrti vyzývaly, aby Efremu vyklidili.

Při materializaci Poutníka zachytí Enza Mansoor a Notkus s Mylesem Kantorem hodnotu strangeness pozvolna klesajícího časového víru. Zatímco se ostatních devět Mírostrůjců vydá na devět stále ještě Topsidery obsazených terranských planet, zůstává Tesson na Zemi.