Perry Rhodan 1578 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1578
Název:Obchody s mírem
(Geschäfte mit dem Frieden)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Obrovský příkaz pro Kosmickou hanzu - jeden muž je nedůvěřivý
Hlavní postavy románu:

Aramus Shaenor, Balasar Imkord a Dorina Vaccer - vůdčí trio Linguidů

Cappia Desden - žákyně Doriny Vaccer

Homer G. Adams - muž je nedůvěřivý

Tamosh Unda - přítel Linguidů

Bordo Landeyner - Hanzovní agent na Fogze

4. dubna 1173 NGL navštíví Dorina Vaccer1), která se, jako ostatní nositelé buněčných aktivátorů, od ostatních Linguidů stále více odcizuje, při příležitosti pohřbu svého učitele Garyo Kaymara2) svůj domovský svět Taumond a objeví, že z jejího keře Kima se stal strom.

O den později dají Aramus Shaenor, Balasar Imkord a Dorina Vaccer na Brundaru v systému Nasseda Homeru G. Adamsovi miliardovou objednávku pro Kosmickou hanzu, pomocí které mají být linguidské industriální komplexy, dopravní zařízení, kosmické stanice a zboží všeho druhu pozvednuty do obrovské velikosti, ale která zároveň dalece přesahuje hospodářské možnosti Linguidů. Adams se cítí být Linguidy manipulován a chce s odvoláním na galaktopolicitkou odpovědnost Hanzy odložit obchod na později, ale ostatní Hanzovní mluvčí trvají na dodržení kontraktu. Adamsova nedůvěra narůstá, když Shaenor 5. května hypervysílačkou požaduje přednostní dodávku zbraní k vystrojení kosmické flotily.

Naplněn sebepochybnostmi, odlétá Adams 8. května se svou ženou Serenou k bezvýznamné planetě Fogha v systému Pfado3). Tam Linguidé jako rozvojovou pomoc přivezli zboží, dodané Kosmickou hanzou, ačkoliv planeta není v žádném případě chudá. Chybný rozkaz Mírostrůjce a badatele Jubaara Ulpita4) vede k ozbrojenému konfliktu mezi terranskými a kartanskými kolonisty na Fogze, který ale přispěchající Dorina Vaccer zahladí. Adams a Serena jsou svědky, jak se Fogha 13. května během nadšených oslav na počest Mírostrůjců jako sedmnáctá planeta připojí k impériu Linguidů. Když Adams následujícího dne vůči Dorině Vaccer tvrdí, že Ulpit pobouřil obyvatele Foghy úmyslně, aby jí umožnil zakročit, odpoví Mírostrůjkyně, že Adamsův zákrok narušil dobrý plán Ulpita. V tom, že ID Mírostrůjcům dal buněčné aktivátory, je prý jasně vidět, že si jich cenní více než Adamse5).

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál