Perry Rhodan 1589 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1589
Název:Z pověření Galaktika
(Im Auftrag des Galaktikums)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Operace pád bohů - Danton a Tolot na planetě Teffon
Hlavní postavy románu:

Jubbon Fletish - mluvčí zajatců na Edenu II

Andolai - má poškozenou Kima

Hagea Scoffy, Nonari Vojerina a Alaresa Anceott - trojice Mírostrůjkyň ve vězení

Roi Danton a Icho Tolot - jednají z pověření Galaktika

Po jednání s Lingamem Tennarem, galaktickým radou Halutu, odlétá Icho Tolot s HALUTOU ke své domovské planetě a vydá se tam v doprovodu dalších padesáti Haluťanů k systému Sedeider1), aby osvobodili Mírostrůjce z rukou Supertěžkých.

Zatímco Dorina Vaccer, jejíž pozici v triumvirátu nyní nahradil Branson Manella2), je již se svou SINIDO na cestě do Eastside, aby zapůsobila na svůj národ, informuje Perry Rhodan, Atlan a Homer G. Adams 24. října 1173 NGL Galaktikum v Humanidromu o nových poznatcích. Galaktická rada rozhodne jednomyslně zabránit buněčný aktivátor nosícím Mírostrůjcům v jejich politice, ale zasahovat do jejich vnitřních záležitostí, až když o to požádají. Skokani opět vstoupí do Galaktika a Roi Danton se s MONTEGO BAY vydá do sektoru Simban, aby zapůsobil na Cebu Jandavari3). 29. října učiní Mírostrůjci bez aktivátoru Sehostren Prin, Manbrososo Equott a Piemon Straugh, sledujíc výzvu Doriny Vaccer, v Humanidromu oficiální nabídku na podporu Galaktikem.

Na Teffonu1) potkají mezitím Hagea Scoffy, Alaresa Anceott, Nonari Vojerina a Adonor Cyrfant4) v internačním táboře na ostrově Eden II bývalého Mírostrůjce Frando Alaie5), který si říká Andolai. Vězňové jsou utlačování Supertěžkými od Paylaczer6), kteří s Cebu Jandavari dorazili do systému Sedeider. Válcovité lodě Supertěžkých udrží sice padesát halutských lodí na okraji systému Sedeider, ale Roi Danton může s MONTEGO BAY proniknout na Teffon a zachránit Adonora Cyrfanta a tři zatčené Mírostrůjkyně. Andolai, kterého Jubaar Ulpit7), protektor systému Sedeider, marně zneužije pro atentát na zachráněné Mírostrůjkyně, zemře.

Dantonovi se nakonec podaří tělesně a duchovně oslabenou Cebu Jandavari přesvědčit, jak nebezpečný buněčný aktivátor pro Linguidy je. Když Mírostrůjkyně poté chce odložit svůj aktivátor, cítí se být Paylaczer zrazena, vytrhne své mecenášce život udržující přístroj, zabije Linguidku a prchne transmiterem. Jubaar Ulpit předá svůj aktivátor Dantonovi.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!