Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1586
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1586
Název:Koho potká pomsta
(Wen die Rache trifft)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1992
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Představují příklad - a celý svět musí pykat
Hlavní postavy románu:

Lalektat, Layka a Laworn - tři děti z planety Voltry

Menno z Volleronu a Toran z Tyrolla - šéfové znepřátelených klanů

Dorina Vaccer a Cebu Jandavari - Mírostrůjkyně je oloupená, druhá provádí pomstu

Atlan - Arkonidan odmítne dárek

Na Roostu1) usilují Perry Rhodan a Atlan uprostřed září 1173 NGL marně, aby Tuery Yezag, představitel Tentra-Bluesanů, vystoupil z unie s Linguidy2).

Ve stejné čase rozdmýchávají arkonidští patriarchové Menno z Volleronu a Toran z Tryollu uvnitř bezatmosférického důlního světa Voltry, desáté planety slunce Shrenno v oblasti kulové hvězdokupy M 13, tajně prastarý spor mezi svými rodinami, dokud se konflikt nevyhrotí a nepřeskočí na další planetu systému. Nalákají tak linguidskou Mírostrůjkyni Dorinu Vaccer na Voltry a ukradnou jí buněčný aktivátor. Aktivátor nabídnou patriarchové Atlanovi, který rovněž místo krize navštíví a kterého tímto způsobem chtějí přimět, aby vstoupil na Arkonský trůn3). Atlan ale požadavek energicky odmítne a vrátí aktivátor zpět Linguidce.

Přesto nechá Mírostrůjkyně Cebu Jandavari4), která po zprávě o krádeži buněčného aktivátoru okamžitě do systému Shrenno přispěchala, navzdory všem prosbám Atlana a Doriny Vaccer Voltry a její obyvatele zničit Supertěžkými, aby tak pomstila zásah proti Mírostrůjkyni.