Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1584
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1584
Název:Agent na třech frontách
(Agent an drei Fronten)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Občanská válka na Ascullo - strůjce je odhalen
Hlavní postavy románu:

Yart Fulgen - agent na třech frontách

Egenverro - Fulgenův zvláštní průvodce

Wedenka - arkonidský průmyslník

Surjanak - ředitel centrální nemocnice na Cormala

Nojengenja - lidé mu říkají »loudal«

Atlan - Arkonidan hledá důkazy

Na Ascullo, k arkonidskému impériu patřící druhé planetě slunce Tramor v kulovité hvězdokupě M 13, vzplane v létě roku 1173 NGL občanská válka mezi araskými osadníky z Monosovy éry a arkonidskou menšinou, která v rukou drží politickou a hospodářskou moc. Z pověření Imperiálního teritorium chránícího komanda Arkonu dorazí Yart Fulgen1) 27. července v doprovodu androida Egenverra, jehož zevnějšek se může libovolně měnit, na Ascullo. Než začne hrozit eskalace konfliktu, informuje Fulgen, který v masce vědce naoko spolupracuje s oběma stranami, Atlana o tom, že jak Arasové tak i Arkonidané jsou z pozadí řízeni někým neznámým.

Když Skokani, Supertěžcí, Tentra-Bluesané a Topsideři Galaktikum opustí a projeví vůli přistoupit k Linguidské unii, zařídí Atlan společně s Perry Rhodanem 16. srpna, že Arkon a Terra vznesou ke galaktickému soudnímu dvoru společnou žalobu na linguidské Mírostrůjce v souvislosti se zavražděním Sando Genarda2) a procesy v systému Fogha3) kvůli zneužití moci a navádění ke vzpouře. O dva dny později opustí Arkonidan Humanidrom a navštíví Ascullo. Tam odhalí Atlan a Fulgen 24. srpna Aramuse Shaenora jako zosnovatele občanské války, kterou Linguida zároveň jako Mírostrůjce ukončí.

Mezitím se Rhodan v Humanidromu snaží jednání s Nakky o postoupení CATALINA MORANI4) pozdržet až do návratu ROBINU5), protože má podezření, že šnekovité bytosti zamýšlení se s terranskou lodí vydat k superinteligenci ESTARTU.