Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Tentrové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Roost
Známé obydlené planety:
Roost

Tentrové jsou národem Bluesanů a disponují impériem tří set slunečních soustav v Eastside Mléčné dráhy. Jejich hlavní sídlo leží v sektoru Simban.

Historie

Tentrové odstartovali všeobecnou vystěhovaleckou vlnu Bluesanů z Gatasu. Usídlili se na několika planetách v sektoru Simban.

Hlavním světem Tentrů se v pozdějších staletích stala planeta Roost. Planeta byla od časů Lemurů stanovištěm justážní stanice slunečního transmiteru Misaam-Duo. Byla střežena Černými z Roostu. Kolem roku 2100 zde ztroskotali Skokani. Perry Rhodan se na Roost dostal v roce 2329. Přitom přišli o život poslední Černí z Roostu. Kvůli zaměření strukturálních otřesů zničili Bluesané justační stanici. Není jasné, co se stalo ze Skokany.

Linguidové sklidili první diplomatické úspěchy kolem roku 1169 NGL, když urovnali spor mezi Tentry a klony Omni-Blue-600.

Ve 13. století NGL jsou Tentrové vedle Apasů a Gatasanů vůdčími mocnostmi ve Fóru Raglund.

Kosmické lodě

Jako všechny Bluesanské národy používají také Tentrové diskovité kosmické lodě. Tentrové si ale jako jediní vyvinuli několik různých lodních typů. Jejich lodě vypadají jako aerodynamická mezikruží. Uvnitř je umístěn menší diskovitý křižník.

Známí Tentrové

  • Tuery Yezag - galaktický rada Tentů kolem roku 1169 NGL
  • Cailman Tzyk - multivědec kolem roku 1200 NGL
  • Talyz Tyraz - šéf radistů a zaměřovačů na BÁZI od roku 1202 NGL
  • Külük Yppenk - člen Raglundského triumvirátu od 1290 NGL
  • Qiyünd Trülmüz - velvyslanec Tentrů v Mirkandolu od 1300 NGL