Menu
Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Vzdálenost od [[Země]]:78862 LY
Vzdálenost k [[Simban]]u:1802 LY
Hvězdy: dvě žlutá slunce
Počet planet:neznámý
Zdejší národy:
Bluesané

Sluneční transmiter Misaam-Duo byl tvořen dvěma žlutými slunci. Byl vzdálen 78862 světelných let od Země a 1802 od Simbanu. Zda měla soustava nějaké planety, není známo. Justační stanice se nacházela na Roostu, druhé planetě slunce Simban.

Historie

Sluneční transmiter byl vybudován v neznámé době Lemury s pomocí technologie od Slunečních inženýrů.

2329

V době objevení justační stanice v únoru 2329 Perry Rhodanem, Atlanem, Mory Abro, André Noirem a Melbarem Kasomem, byla stanice již neopravitelně poškozena. Sluneční transmiter proto také už nemohl být uveden do provozu.

Bluesané zaútočili na ty, kteří vnikli na jejich výsostné území, a zničili v průběhu bojů pyramidový trojúhelník na Roostu. Přišli tak o klíč k Andromedě, o kterém se zmiňovaly jejich legendy a báje.

2422

3. února 2422 byl sluneční transmiter zničen následky exploze útočné bomby Shimada. Zlatý Talossa nasadil jednu z bomb, vyvinutou v rámci projektu Shimada na stanici Temur, aby zničil Zemi.

Na základě bezpečnostního zapojení Lemuria odmítla ale stanice Temur odpálit bombu na Terru a navedla bombu, která již nešla deaktivovat, na náhodný nový cíl. Cílem byla soustava Misaam-Duo. Zda stanici byla známa nefunkčnost slunečního transmiteru, není známo.

Bomba se materializovala 15 světelných let od transmiteru a detonovala. Čtyřrozměrný prostor v okolí výbuchu se začal trhat a v okruhu 50 světelných let došlo k prudkým hyperenergetickým fenoménům. Na základě zvláštní struktury transmiteru na fenomén zareagovaly obě slunce. Nafoukly se do trojnásobné velikosti a začali vyrábět energii k vysílání. Mezi slunci se aktivovalo transitní pole a slunce začala vyzařovat svou vlastní hmotu.

8. února byla poslední hmota vyzářena a z prostorového zakřivení se vyvinula nová černá díra, která zůstala aktivní i v budoucnu.