Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1473
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1473
Název:Lovte Terrance!
(Jagd den Terraner!)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1146 NGL = 4733
Akce na Ertrusu - Ronald Tekener v čarodějném kotli
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener - Terranec v pekle na Ertrusu

Yart Fulgen - Tekenerův společník

Tauro Kasom - Ektopode se obětuje

Kon Makos - velitel ELMER VILLON

Host Cilivo a Naskia Prehmt - odbojáři z Ertrusu

Zatímco se Perry Rhodan, Atlan a Homer G. Adams zaobírají černou dírou Amagorta, dorazí 6. května HALUTA s Icho Tolotem, Lingamem Tennarem, Tenquo Dharabem a Varonzemem1) na Heleios. Následuje jí fragmentální loď BOX-17‘411, ve které se kromě velké části Centrální plazmy1) nachází pět set Posbiů a sto Willíků.

Zesílené aktivity Cantarů proti kosmickým lodí a tajným základnám WIDDERU podnítí Ronalda Tekenera spustit operaci »Noční můra Ertrus«2), která má za cíl zkázu ertrusských kolonovacích továren. S Yartem Fulgenem a Tauro Kasomem3), který dostal WIDDREM ukořistěné ektopodní tělo, se Tekener v ELMER VILLON vydá do systému Kreit. 213 metrů dlouhá, 68 metrů široká a 56 metrů vysoká bývalá obchodní loď, které velí Kon a Nauri Makos, na Arheně narozená ertrusanská dvojčata, byla ukořistěna WIDDEREM v roce 1123 NGL. Četné přístavby jí maskují a byla nazvána po legendárním odbojáři4). Během letu zavolá Rhodan, který se 10. května vrátil na Heleios, Tekenera přes ARINET, aby se podíval po CUEGGELU, se kterým Ayshupon uprchl okamžitě poté, jakmile spatřil Varonzema5).

14. května přiletí Kon Makos nejprve do systému Vega, kde se vydává za invitro-klona a svou loď za nákladní loď BAYTRO, aby mohl doplnit gravitafové zásobníky ELMER VILLON nápadně pomocí hypertropu, aniž by vzbudil rozruch. Zatímco ELMER VILLON 18. května jako domnělá plophosská nákladní loď vletí do systému Kreit, nechají se Tekener, Fulgen a Kasom transmiterem přenést do pod velkoelektrárnou skryté základny ertrusanského hnutí odporu a dozvědí se od jejího velitele Ertrusana Hosta Ciliva, že v posledních deseti dnech bylo 2000 z 2300 aktivních bojovníků a sympatizantů zabito. Kromě toho mu Cilivo ukáže zatykač s Tekenerovým obrázkem, který vyzívá k chycení Terrance, který se vydává za Hyguphota. Fulgen je přesvědčen, že manévr v soustavě Vegy přivedl »systém« na Tekenerovu stopu. Podporován Cilivem, který oficiálně vede výcvik Hyguphotů, odpálí Tekener, Fulgen a Kasom 30. května osm z dvanácti továren, které produkují klony Ertrusanů. Když jsou při tom napadeni, obětuje se Kasom, aby oba kamarády zachránil. Společně se 173 ertrusanskými odbojáři dorazí nakonec Tekener a Fulgen transmiterem na ELMER VILLON.