Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1543
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1543
Název:Hrdina ze Sigrisu
(Der Held von Sigris)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1171 NGL = 4758
Únos v nejvyšším zájmu - Rhodan zahájí pronásledování
Hlavní postavy románu:

Sardon - Ulupho se probije

Eirene/Idinyphe - Perry Rhodanova dcera na cestě do Truillau

Trau-Ke-Vot - velitel UURD-AY-NAAM

Mordechai Almaram - hlavní správce Sigris

Perry Rhodan - sleduje únosce své dcery

Když se Eirene, která má být z pověření Strážce převezena do Truillau, dozví od Trau-Ket-Vota, velitele UURD-AY-NAAM, o vraždě Willoma, prchne z úkrytu Truillaunů. Vrátí se tam ale, protože se jí nepodaří odstartovat s ANEZVAREM a nechce se za žádnou cenu setkat s lidmi.

Mezitím se do Sigrisu probije Ulupho1) Sardon, který jako Ke-Ri Trau-Ke-Vota přišel na Vaar. Ve skutečnosti je ale agentem Toparu2). Zatímco Sardona překvapí při kontaktu s Eirene, dozví se Trau-Ke-Vot ale, že zdánlivá domácí zvířátka jsou inteligentní bytosti. Dříve než ale znormovaný může tajemství prozradit, přijde při pronásledování Ulupha o život. Truillauné, podporováni Eirene, nyní za velkých ztrát osvobodí svou loď a odstartují. Perry Rhodanova dcera přitom trpí velkými bolestmi a je přesvědčena, že její metamorfóza v Nakka3) postupuje kupředu.

Přes vysílačku se spojí Sardon s Perry Rhodanem, který mezitím s ODINEM, těžkým křižníkem SARATOGA a lehkým křižníkem CATALINA MORANI dorazil na Vaar, ale kterému úřady zatím odmítli vydat povolení k přistání. Ulupho sdělí Rhodanovi, že pověřenci Strážce jsou s jeho dcerou na cestě do Truillau a odkáže ho na zásobovací stanici, která se nachází 6.4 miliony světelných let od Mléčné dráhy, na Ilu-Te-Raa, třetí planetě na dráze do Truillau ležící bludné planetě Tra-Gim. Zatímco Ulupho zůstane na Vaaru4), zahájí Rhodan okamžitě pronásledování a potká UURD-AY-NAAM na Sardonem označeném místě. Ale s hrozbou, že zabije jeho dceru, odvrátí její nový velitel Poa-Si-Lam útok. O něco později donutí deset velkých mušlovitých lodí Terrance k ústup5).