Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1542
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1542
Název:Mise na Vaaru
(Mission auf Vaar)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1171 NGL = 4758
Dva hledači ID na cestě - stopa vede do systému Pharyx
Hlavní postavy románu:

Idinyphe - Perry Rhodanova dcera odlétá na Vaar

Willom - Idinyphin mentor

Sato Ambush - pararealista uvědomí Rhodana

Zülüyt a Hethar Vudam - obyvatelé světa volného obchodu Vaar

Raman Ukbar - vyslanec vesmírného města

Aniž by informovali Sato Ambushe, odeberou se Willom a Eirene 2. srpna 1171 NGL s ANEZVAREM na Chirxiil, aby prozkoumali »nebeský kus«. Protože Willom na šesté planetě Xiilu zjistí, že artefakt je fragmentem ze skutečné planety Poutník, vzroste v Perry Rhodanově dceři naděje, že nalezne ID a s pomocí superinteligence se bude moci spojit s Carfešem1). Nakk pozná, že ve vibracích artefaktu jsou zakódovány souřadnice na hranicích mezi eastside a southside ležícího systému Pharyx a kromě toho další zašifrovaná poselství. Oboje může být ale objeveno jen schopnostmi Nakků.

Willom a Idinyphe odletí ke svobodnému obchodnímu světu Vaar, který jako druhá planeta krouží kolem Pharyxu. Podporováni humanoidním Ramanem Ukbarem, který se označuje za posla vesmírného města Dynastu a místo očí má semiorganické syntronem řízené implantáty, se zde Willom pokusí získat syntronickou pomoc při dekódování šifry. Příliš pozdě pozná, že zvláštní poselství bylo jen prostředkem, jak jeho a Idinyphe přimět k letu na Vaar. Na základě disharmonie pětidimenzionálních siločar objeví 8. srpna na kosmodromu města Sigris UURD-AY-NAAM, 500 metrovou mušlovitou loď Strážce z Truillau. Nakk pochopí, že Idinyphe má být nalákána do pasti, nemůže ale, oslaben plísní, kterou chytil na Chirxiilu, proti Truillaunům nasadit obranné zbraně a je zabit. Idinyphe, která svého kamaráda nic netuše sleduje na Sigris, objeví 10. srpna Truillauny, protože jí nalákají pomocí informací o Willomově místě pobytu. Ačkoliv úřady Vaaru mušlovitou loď po upozornění Ukbara uzavřou a připoutají energetickou sítí, připojí se Rhodanova dcera k Truillaunům a pomůže jim uniknout.

Mezitím informují Nakkové, kteří si na Akkartilu všimli smrti Willoma, Sato Ambushe, který ihned pošle zprávu Perry Rhodanovi. Terranec okamžitě odletí do systému Pharyx. Také Paunaro odlétá se svou TARFALOU na Vaar, Idinyphe ale nereaguje na jeho vysílání.