Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1540
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1540
Název:Přítel Linguidů
(Ein Freund der Linguiden)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1171 NGL = 4758
Vesmírná bitva nad Menahem - neznámý zasahuje
Hlavní postavy románu:

Dao-Lin-H'ay a Ronald Tekener - pátrá po ochránci Linguidů

Jelita a Inozemm - dva uctívači slunce z Menahu

Ler-O-San - Kontide

Zuganemm - tajemný pomocník

Na Menahu, třetí planetě systému Ferduur pozoruje Inozemm, polointeligentní, opičí bytost s fazetovýma očima, létající objekt a jeho družka Jelita je životu nebezpečně zraněna z něj vypadnuvším předmětem. Humanoid, kterého Inozemm nazývá Zuganemm, jí však vyléčí. Členové Inozemmova kmene, kteří uctívají slunečního boha Ferduura, ocení jeho vypravování o Zuganemmovi jako rouhání a vyženou ho i s jeho těhotnou družkou. Když Jelita o dvacet dnů později padne do pasti, zasáhne Zuganemm znovu, zachrání ženu a pomůže jí s porodem obou dětí.

Krátce poté co ARDUSTAAR 30. června 1171 NGL dorazí do systému Ferduur, je napaden dvaceti třemi mušlovitými loděmi. ARDU-1, která mateřskou loď právě opustila, aby se postarala o robotskou sondu, která rádiově oznámila přílet trimaranu, uteče do kosmického rumiště a zřítí se se zničeným pohonem na druhou planetu. Mezitím kdosi neznámý začne z Menahu střílet silnou zbraní na Truillauany a zničí jim jedenáct mušlovitých lodí. Ostatní prchnou a ARDUSTAAR přistane na Menahu, aby našla neznámého pomocníka.

O dva dny později vybídne Zuganemm posádku ARDU-1, která až dosud reagovala tiše, aby použila svou hypervysílačku a pomocný člun dostala do bezpečí. 7. července potká Dao-Lin-H'ay a Ronald Tekener Inozemma a Jelitu. Ukáže se, že Inozemm pozoroval mušlovitou loď. Kromě toho vypráví Menaher, co mu Zuganemm řekl při jejich prvním setkání: »Massimo a Daniela nesmí zemřít1). A ty také ne.«

Pomocí informací od Inozemových druhů objeví astronauti ARDUSTAARU 9. července na mořském dně GUUR-E-RAHK, moderními ofenzivními a defenzivními zbraněmi vybavenou, osm set metrů velikou mušlovitou loď Toparu2). Její velitel, Kontide Ler-O-San, vypráví, že Gesil se v Truillau dostala do moc Strážce2). GUUR-E-RAHK odletěl do Mléčné dráhy, protože zde kosmické lodě Strážce operují ve velkém. Protože je Topar informován, že se tam má delegace Linguidů potkat se svým silným ochráncem, přistála GUUR-E-RAHK 19. března na Menahu. Ze záznamů Kontida vyplívá, že linguidská delagace 16. května půl dne konferovala s Homunkem, kterého Inozemm nazval Zuganemm3). O dva dny později po odletu deseti delfínovitých lodí se objevilo sedm mušlovitých lodích a vysadilo robotskou sondu.

GUUR-E-RAHK opustí Menah4), a ARDUSTAAR se vrací zpět na Terru.