Perry Rhodan 1583 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1583
Název:Dívka a Nakk
(Das Mädchen und der Nakk)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
GALORS spouští alarm - návštěva na planetě Nobim
Hlavní postavy románu:

Anjannin Tish - dívenka, která je »jiná«

Balinor - bezmocný »šnekočerv«

Julian Tifflor - sleduje poplach z GALORSu

Tamosh Unda - akonský fanoušek Linguidů

Kair Elsam - Biont z Chukdarova lovícího komanda

Na zapadlém terranském koloniálním světě Nobim, druhé planetě v sektoru Gladorovy hvězdy1) ležícího systému Gaunlin, přijde třináctiletá Anjannin Tish, dcera dvou Biontů, 1. srpna 1173 NGL pomocí svého pentaskopického nadání2) do kontaktu s bezmocným Nakkem Balinorem3). Nakk, který se skrze časoprostorovou vrásu vrátil z mocenské oblasti ESTARTU a přitom zřejmě potkal ID, už nemá žádnou zrakomluvící masku, je tělesně nemocný a působí zcela dezorientovaně. Když Nakk Chukdar4), který s trojzubcovitou lodí SIRNAM dospěl na Nobim, Balinora 4. srpna nechá odvézt svými Bionty a táže se ho o misi MONAGA a CHRINAARU3), zcela vyčerpaný Nakk zemře. Julian Tifflor, který 2. srpna s PERSEUS dorazí do systému Gaunlin, protože galaktická zaměřovací síť GALORS tam ohlásila materializaci Poutníka, nalezne už jen mumifikovanou mrtvolu, kterou nechá převézt na palubu své lodi5). Průzkumy ukáží 10. srpna, že Anjannin Tish při setkání s Nakky ztratila své pentaskopické schopnosti.

V Humanidromu, kde rokuje Galaktická rada, je jasné, že Skokani, Supertěžcí, Tentra-Bluesané a Topsiderové chtějí opustit Galaktikum, protože odmítají rozdělení galaxie na výsostná území6) a zdá se jim, že přichází konec starého pořádku. Jiné skupiny, ke kterým patří Arkonidané a Terranci, považují Linguidy za nebezpečí. 15. srpna navštíví Aramus Shaenor, Dorina Vaccer a Balasar Imkord, eskortováni pariczanskou flotilou, Humanidrom, aby jednali s Perry Rhodanem a Atlanem, a vysvětlují, že se nesehnout před žádným usnesením Galaktika. Když se objeví Nakk Paunaro a chce prozkoumat jejich buněčné aktivátory, opustí Linguidé ukvapeně Humanidrom.

Když Paunaro od Perryho Rhodana požaduje velkou kosmickou loď, aniž by ale vysvětlil, k čemu jí Nakkové chtějí použít, požádá ho Terranec o čas na rozmyšlenou.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál