Atlan 63 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 63
Název:Noc vulkánů
(Die Nacht der Vulkane)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Revoluce na Ertrusu
« AT 62 • chronologicky • AT 64 »
Vydáno poprvé:4. září 1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: konec června 2841
Hledají mága ze Sigy - pána labyrintu
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener a Sinclar Marout Kennon - pomocníci utlačovaným odlétají na Sigu

Lemy Danger - specialista USO ze Sigy

Thurt Calv a Maygan Rolufe - siganští gangsteři jsou vyslýcháni

Boltscha Regur - parabiokonstruktér

Markha Hol - šéf tolerančního oddílu

Goltur Maras - muž, který se nevzdává

Poté co jsou sabotéři vyhnáni z vnitřku NATHANA, započnou horečné práce na opětovném uvedení lunární inpotroniky do provozu. Pouze dva sabotéry se podařilo zatknout, ostatních 48 Siganců uniklo a s rychlou jachtou se dostalo na Sigu.

Oba vězni jsou vyslýcháni v Impérium-Alfa. Přítomni jsou i mutanti. Při dotazování se vynoří pojmy jako Ultra-Khoon a Toykišská divočina.

Protože stopy vedou jednoznačně na Sigu, nechá Lordadmirál Atlan Lemyho Dangera, Corto Padilla, Imsche Pyca a Kalasse Otrinota se space-jetem odvést k domovskému světu Siganců. Na kosmodromu Port Siga jsou specialisté USO přijati Myongem Kaitem, terranským velvyslancem. Kaito informuje specialisty, že procesy v NATHANOVI nebyly ojedinělým případem, a že v posledních měsících na Size rovněž docházelo k nevysvětlitelným selháním v přístrojích a strojích, které byly na planetě skladovány. K nejvíc postiženým podnikům patřila firma SCEC. Kaito jim dá spojení na šéfa tolerančního oddílu generála Markha Hola.

Hurlut Capocen, prezident SCEC, letí na Satisfy, aby požádal o pomoc UHB. Mezitím je na okraji Toykišské divočiny objeven umírající Siganec Alvan Dharom, který v posledních slovech vysvětluje, že unikl z moci Ultra-Khoona.

Agenti tolerančního oddílu zjistí, že je pohřešován vědec Boltscha Regur. Zabýval se experimenty s nárůstem sugestivního nadání v Toykišské divočině. Předpokládá se, že Ultra-Khoom je on.

Ronald Tekener a Sinclair Marout Kennon odlétají s HAPPY DAY na Sigu a na Mystro se setkají s týmem plukovníka Lemyho Dangera. Šéf UHB má dojem, že za zločinecky jednajícími Siganci stojí ještě jiná organizace.

Oba členové sboru mutantů, kteří se nacházejí na palubě terranské kosmické lodi na stacionární dráze na Toykišskou divočinou, hlásí silné parapsychické impulzy z oblasti aktivního vulkánu s dvojitým vrcholem. Tekener, Kennon, Danger, Pyco, Padillo a Otrinot naleznou u tohoto vulkánu třímetrový vstup do podsvětí Mystro. Ocelovou příčkou uzavřený vstup je roztržen. V návazných prostorách je nalezeno obytné zařízení koncipované pro jednu alespoň 250 cm velkou bytost. Zřejmě se muselo jednat o Ertrusana.

Kennon a Tekener sledují stopu uprchlého Ertrusana a objeví přitom hypervysílačku. Zatímco Kennon dále sleduje Ertrusana, pátrá Tekener se čtyřmi Siganci po Ultra-Khoonovi. Danger a jeho tři pomocníci narazí na sugestivně ovlivněné Sigance a zapletou se do boje. Zatímco Padillo, Pyco a Otrinot bojují se sabotéry, vzdálí se Danger, aby hledal zločineckého Ultra-Khoona. Ten se pokusí plukovníkovi ztížit život silnými psionickými obrazy s hrozivými scénami. Navzdory tomu se Dangerovi podaří k Boltschovi Regurovi proniknout. V jeho pracovně přivítá Dangera automatická obranná střelba. Protože plukovník aktivoval individuální ochranný štít, může energetickým proudům vzdorovat. Cílenými výstřely se mu podaří zabránit vědci v útěku. Jedna střela Ultra-Khoona smrtelně zraní.

Sinclair Marout Kennon dokáže prchajícího Ertrusana zastavit. Goltur Maras se mu postaví v boji na život a na smrt. Když je zahnat do úzkých, spadne ze skalního útesu a jeho roztříštěné tělo sjede do proudu lávy.

Když je tělo Ultra-Khoona vyproštěno z labyrintu vnitřku vulkánu, nabyde ještě jednou vědomí a předá Dangerovi a mužům tolerančního oddílu informaci, že ho Goltur Maras přinutil nasadit své schopnosti pro zločinecké účely, protože Ertrusan hrozil, že zničí atomovými výbuchy Sigu.

Procesy kolem inpotroniky NATHAN a sabotážní akty v siganských továrnách se tím vysvětlí. Skuteční provinilci ale ještě objeveni nebyli. Musí být nalezena také bomba, která je ukryta na Size a podle Marase může planetu zničit.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A63« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál