Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 62
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 62
Název:Boj v měsíčním mozku
(Kampf im Mondgehirn)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Revoluce na Ertrusu
« AT 61 • chronologicky • AT 63 »
Vydáno poprvé:21. srpna 1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: polovina června 2841
Sabotéři v sektoru plazmy - plukovník Lemy Danger a jeho tým zasahují
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál vyšle do akce oddíl siganských specialistů USO

Lemy Danger - slavný bojovník ze Sigy

Corto Padillo, Imsch Pyco a Kalass Otrinot - společníci Lemyho Dangera

Ocho Sardeece - oběť NATHANA

Cachao Baneec - velitel TITAN I

Chybná rozhodnutí lunární inpotroniky NATHAN se neomezila jen na Terru a Sluneční soustavu. V Quintově centru se objeví špatně nasměrovaný náklad vysokoprocentního alkoholu, který se při požití stane osudným siganskému specialistovi USO Ocho Sardeeceovi a přivodí mu smrt.

Plukovník Lemy Danger nasadí siganský speciální tým. GARTS odveze na Měsíc TITAN I, na jehož palubě jsou specialisté USO Corto Padillo, Imsch Pyco a Kalass Otrinot a samozřejmě také plukovník Lemy Danger. Po příletu přijmou specialisty Perryho Rhodan a Atlan a informují je o stavu věcí. Když je vyslovena domněnka, že za nevysvětlitelné úkazy jsou možná zodpovědní Siganci, Lemy Danger a jeho lidé to ostře odmítnou.

TITAN I odveze čtyřčlenné komando do blízkosti hlavní řídící centrály NATHANA. Dále pak Siganci pokračují v letuschopných bojových oblecích. Propracují se až k segmentu QSBW, který zničil Pozitronický kluk. Přitom jsou zas a znovu napadáni Rewarty. V sektoru HT-3 narazí nasadí automatického Korilla a objeví infračervené stopy po Sigancích. Zjistí také manipulace s řídícím vedením. S těmito poznatky se plukovník Danger vydá zpět, aby informoval své šéfy. Zbylí tři specialisté se stáhnou do ochrany howalgoniového bloku a čekají na Dangerův návrat.

Plukovník se opozdil už o dva dny a tak se Corto Padilo rozhodne jít mu naproti. Přitom narazí na chuchvalec buněčné plazmy biologické komponenty NATHANA, který přesně napodobí jeho podobu. Bytost vyzve Padila znamením rukou, aby jí následoval. Zavede specialistu USO k siganskému kluzáku. Potom se plazmatická bytost rozplyne. Padillo prozkoumá kluzák a najde zbraňový opasek Lemyho Dangera. Po něm samotném nenajde ani stopu. Padillo zamíří s kluzákem zpět k TITAN I. Ale ani tam nikdo neví, kde plukovník v současnosti je.

Padillo se proto vrátí zpět ke svým druhům. Jsou ale pryč. V dutině howalgoniového bloku panuje nepořádek a objeví tam také jen zbraně svých kamarádů. Když Padillo dutinu opustí, objeví dva velké létající brouky. Major si láme hlavu, jak se hmyz mohl dostat do nitra NATHANA.

Padillo pak najde plukovníka Dangera, který uvíznul v kolesu v kanalizační stoce. Po osvobození Danger vypráví, že byl přemožen hmyzem a zavlečen do sektoru buněčné plazmy, kde zvířata hnízdí. Plazma žije s hmyzem v symbióze a požaduje segregaci červů, kteří se klubou z vajec. Padillo se obává nejhoršího ohledně zmizelých druhů.

V líheňském sektoru jsou Danger a Padillo opět napadeni hmyzem. Nasadí proto na obranu paralyzátory. V korytě vytvořeném bioplazmou je uloženo mnoho vajec. Najdou zde i ztracené kamarády Imsche Pyca a Kalasse Otrinota.

Aby se dostali do hermeticky zajištěné hlavní kopule buněčné plazmy, požaduje Danger z TITANU I dvacet mužů, kteří mají sloužit k odvedení pozornosti. Zatímco Pyco a Otronit přeprogramují hlavní řídící segment pro Rewarty, zaměstnává se Danger a Padillo obranou právě proti těmto robotům.

Dojde k prvnímu setkání se siganskými sabotéry. Při následné bojové akce zachovávají obě strany zpočátku velkou opatrnost, aby škody na inpotronice byly co možná nejmenší. Sbor USO je v nevýhodě proti psionickým impulzům, které vysílá hmyzem napadená buněčná plazma, zatímco sabotéři jsou chráněni stříbrnými reflexními přilbami. Hmyz a mláďata jsou zničeni příliš velkým psionickým zářením. Ve stále hektičtějším průběhu boje dojde k nasazení smrtelných impulzních paprskometů a dezintegrátorů.

Major Padillo, který ukořistí reflekční přilbu a je tak považován za jednoho ze sabotérů, je dvěma dalšími sabotéry odveden do hlavní kopule buněčné plazmy. Po lékařském ošetření v boji utržených ran se mu podaří vypnout ochranný štít, který brání vojsku USO ve vstupu do hlavní kopule plazmy. Sabotéři jsou poraženi. Přesto se velké části bojovníků podaří uniknout portálovým transmiterem. Padillo stačí zneškodnit minifúzní bombu, která má zničit možnost úniku.

Když oddíly USO dorazí do transmiterové haly, nepoznají v chaosu Padilla jako jednoho ze svých. Majorovi zbývá jen skočit do stále ještě aktivovaného transmiteru, aby uniknul smrti. Materializuje se na palubě kosmické lodi.

Terranští technici odpojí nad oblastí NATHANA vztyčený štít, aby mohli siganskému komandu pomoci. To umožnilo sabotérům transmiterový skok do čekající kosmické jachty.

Dříve než rychlá jachta stačí odstartovat, opustí Padillo loď. Lodi se z Měsíce podaří uniknout.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A62« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)