Perry Rhodan 1582 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1582
Název:Kimalog
(Das Kimalog)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1132 - 1173 NGL = 4719 - 4760
Umělecké dílo je zničeno - to odporuje politice Mírostrůjců
Hlavní postavy románu:

Molin a Zyna - rodiče Adonora Cyrfanta

Adonor Cyrfant - stvořitel Kimalogu

Roi Danton - Perry Rhodanův syn ve službách Mírostrůjkyně

Paylaczer - Roiův smrtelný nepřítel

Cebu Jandavari a Balasar Imkord - dva Mírostrůjci přinesou nová opatření pro svůj národ

Rok po založení linguidské kolonie na Laturu, třetí planetě systému Sqinoqa, se roku 1133 NGL v Zonai na Lingoře narodí Adonor Cyrfant jako syn navrátivších se osadníků. Kvůli vrozené vadě je jeho jazykový vývoj zbržděný se ale Linguida naučí brzy vyjadřovat pomocí modelové struktury. Zasvětí svůj život historickému bádání, zkoumání Kima a jejímu vzniku. Společně se Sando Genardem1) se do roku 1171 NGL účastní vykopávek v Zonai a poznává Genardem objevenou jeskyni Kima1). Své nálezy zpracuje v Kimalogu, který si postavil v hale na pouštním světě Drostett2) a který dokončí 25. července 1172 NGL. Velké množství paměťových krystalů spojí pomocí paprsků ve velikou síť. Pod vlivem návštěvníků vznikne změna uspořádání spojů, podobná metodě, kterou používají Mírostrůjci3) (individuální realita). Cyrfant pozná, že Kima je »falešný řetězec«, nepřípustná asociace porozumění, její poloha je nepohyblivá3).

Roi Danton doprovází Cebu Jandavari ze systému Aralau na Drostett a zažije tak, jak Balasar Imkord v čele obrovského procesí jde ke svému keři Kima4), jehož růst používá jako symbol pro vývoj Linguidů k závratné duchovní výši. Při návštěvě Drostettu objeví Danton kromě toho internační tábor, ve kterém mají být Linguidé brutálním procesem Supertěžkých převychováni k novému uspořádání Mírostrůjců. Zatímco Supertěžcí Dantonovi muže zas a znovu provokují a útočí na ně, nechávají bývalého nositele aktivátoru na pokoji, protože Paylaczer se obává potíží s Cebu Jandavari.

Když se dozví o Cyrfantově díle, navštíví Danton Kimalog, ale zatímco se s ním seznamuje, je dílo badatele na příkaz Mírostrůjců zničeno Paylaczeryními oddíly. Danton zachrání Cyrfanta na palubu MONTEGO BAY, kde mu Linguida ukáže holografie těžce vyložitelných skalních maleb z jeskyně Kima, které symbolicky popisují zřícení SAMURU a RIUNANU5) a ze kterých je poznat, jak přeživší Arkonidané a Tefrodi se společně semkli na jedné větvi a později výrůstky této větve zasadili do země a tak založili tradici keřů Kima6).

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál